Yörük'lerden Başkan Erdem’e ziyaret

Okunma: 70
NİLÜFER 2 Mart 2021 15:45
Videoyu Aç Yörük'lerden Başkan Erdem’e ziyaret
A
a

Bursa Ertuğrul Gazi Karakeçili Yörük Türkmen Derneği’nin yönetim kurulu üyeleri Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i ziyaret ederek hem çalışmalarını anlattılar hem de destek istediler. 

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Ertuğrul Gazi Karakeçili Yörük Türkmen Derneği Yönetim Kurulu Üyelerini ağırladı. 4 ay önce kurulan yeni bir dernek olduklarını söyleyen Bursa Ertuğrul Gazi Karakeçili Yörük Türkmen Derneği Başkanı Cevat Canbaz, kökleri yüzlerce yıl geriye giden kadim bir kültürün temsilcilerini olduklarını ifade etti.  Dernek Başkanı Cevat Canbaz, Nilüfer’de Yörük Türkmen kültürünü yaşatacak etkinlikler ve faaliyetler için Başkan Turgay Erdem’den destek istedi.

Canbaz ve dernek yönetimine ziyaretleri için teşekkür eden Başkan Turgay Erdem de “Kültürümüze geleneklerimize olan bağlılığınızı ortaya koyarak; barışı, hoşgörüyü ve dostluğu sürdürdüğünüz, yaşatarak genç kuşaklara aktardığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Aslında pek çoğumuz Yörük kültürüne sahibiz. Nilüfer Belediyesi olarak bu amaçla gerçekleştireceğiniz etkinlik ve faaliyetlerinizde yanınızda olacağımızdan şüpheniz olmasın” dedi.    
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat