Ve Olimpiyatlar başladı...

Okunma: 81
Spor 23 Temmuz 2021 16:51
Videoyu Aç Ve Olimpiyatlar başladı...
A
a

Geçtiğimiz yıl Corona virüsü salgını nedeniyle ertelenen Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları bugün başladı.

Bir kadın sporcunun stadyumun ortasında diz çökmesiyle başlayan törende, sporcu ayağa kalkarken arkasında beliren gölge, yürüdükçe büyüyen bir fide şeklini aldı.

Tokyo'nun 2013'te Olimpiyat adaylığını kazanmasıyla ve ardından pandemi tarafından susturulan bir dünyanın görüntüleriyle başlayan bir videoda çok sayıda sporcu yer aldı.

Ardından, 20 saniyelik görkemli havai fişek gösterisi geldi.

Törende Corona virüsünden hayatını kaybedenler ve 1972 Münih Olimpiyatları'nda hayatını kaybeden İsrailli heyet bir dakikalık sessizlikle anıldı. 

Organizatörler geçit törenine yaklaşık 5 bin 700 atletin katıldığını belirtti. Bazıları erken saatlerdeki yarışlar, bazılarıysa Corona virüsü kaygısı nedeniyle geçit törenine katılmadı.Bu yıl önceki yıllardan farklı olarak ulusal takımların bayraklarını bir kadın ve bir erkek sporcu taşıdı.

Salgın nedeniyle stadyum ve salonlarda en fazla 10 bin seyirci olmasına karar veren Olimpiyat Komitesi, daha sonra bu kararından da vazgeçerek oyunların seyircisi yapılmasına karar vermişti.

Buna göre 8 Ağustos’a kadar devam edecek oyunlarda stadyum ve salonlara izleyici alınmayacak.

Şu ana kadar aralarında sporcuların da bulunduğu oyunlarla ilgili 87 kişinin COVID-19 testleri pozitif çıktı.

Oyunlara 206 ülke adına 11 bin civarında sporcu katılıyor. Türkiye Tokyo Olimpiyatları’nda 18 branşta mücadele edecek. Türk kafilesinde 50 kadın 58 erkek olmak üzere toplam 108 sporcu katılıyor. Takım sporlarında Türkiye oyunlarda sadece kadın voleybol takımı tarafından temsil edilecek. Oyunların açılış seremonisinde Türk kafilesinin önünde bayrağı, milli yüzücüler Merve Tuncel ve Berke Saka taşıyacaklar.


 
Kaynak : VOA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat