Valilik'ten Yılbaşı tedbirleri

Okunma: 879
Bursa 29 Aralık 2018 17:44
Videoyu Aç Valilik'ten Yılbaşı tedbirleri
A
a
Yıbaşı nedeniyle alınacak tedbiirler ile ilgili olarak Bursa Valiliği bir bildiri yayınladı:

"Bursalı hemşehrilerimizin yılbaşı nedeniyle, 31 Aralık 2018 Pazartesi akşamı ve 01 Ocak 2019 Salı gününü huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak için Valiliğimizce aşağıdaki tedbirler alınmıştır."

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI:
Bursa Büyükşehir Belediyesi sınırları dahilinde raylı sistem ve otobüs işletmeciliği hizmetlerini yürüten BURULAŞ Genel Müdürlüğü, vatandaşların rahat ve güvenli bir şekilde yolculuk etmelerini sağlamak için her türlü önlemi alarak BursaRay seferlerini uzattı. Buna göre, 31 Aralık Pazartesi akşamı BursaRay işletimi 02.00’a kadar sürecektir.
 
Şehir içi otobüs seferleri ve BUDO seferleri normal seyrinde devam edecek olup, vatandaşlarımız ek seferlerle ilgili bilgilere www.burulas.com.tr adresinden ulaşılabileceklerdir. Ulaşımla ilgili her türlü talep ve şikayetlerini ise 0 850 850 99 16 numarasıyla ulaşım hattına bildirebileceklerdir.
 
Kentte vatandaşların daha iyi ve huzurlu bir ortamda yeni yılı karşılayabilmeleri için yapılan çalışmalar kapsamında Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, 31 Aralık Pazartesi ile 1 Ocak Salı tarihlerinde, vatandaşlardan şahsen veya 4441600, 7163330, 2615240 ve ALO Belediye 153 no’lu telefonlara gelen öneri ve şikayetleri anında değerlendirmek üzere yaya ve motorize olmak üzere nöbetçi ekip bulunduracaktır.
 
Ayrıca, şehir içerisinde toplu taşıma hizmeti veren özel halk otobüsleri, minibüs, taksi ve dolmuşlar ile seyahat eden yolcuların her türlü mağduriyet ve şikayetlerin giderilmesi amacıyla ‘Trafik Denetleme Zabıta Amirliği’nde, şehirlerarası yolculuk yapan yolcuların şikayetlerinin değerlendirilmesi için de Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde bulunan Terminal Zabıta Amirliği’nde yeterli sayıda personel görevlendirilecektir.
 
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, yeni yılda her türlü itfaiye hizmeti ve yangın ihtimaline karşı, 28 ayrı grupta 536 itfaiye personeli ve 112 araçla, 71 gönüllü grubunda da 637 gönüllü itfaiyeciyle yangın, kurtarma ve olası afetlerde görevlerini sürdürecek olup, ihtiyaç duyulması halinde itfaiyenin 110 Acil Çağrı Merkezi ve 716 34 17 numaralı telefonlarla yangın ihbar hattına ulaşılabilecektir.
 
Yollarla ilgili sıkıntılarda acil müdahaleler için nöbetçi ekibe ihtiyaç duyulması halinde 153 numaralı telefona başvurulabilecektir.
 
BUSKİ Genel Müdürlüğü’nün bakım ve onarım ekipleri de yeni yılda hizmet verecek olup, vatandaşlar, su ve kanalizasyonla ilgili her türlü şikayetlerini ALO 185 Çağrı Merkezi’ne telefona bildirerek, yardım isteyebileceklerdir.
 
Ayrıca vatandaşlarımızın her konudaki dilek ve şikayetlerine yardımcı olmak üzere aşağıda isimleri ve telefonları belirtilen hizmet birimleri çalışmalarını aralıksız sürdürecektir.


İL JANDARMA KOMUTANLIĞI:
İlimizde güvenlik ve asayişin temini için Yılbaşı gecesi ve tatili süresince vatandaşlarımızın başvuruda bulunabileceği telefonlar aşağıda belirtilmiştir.      
 
Jandarma İmdat                           : 156
İl Jandarma Komutanlığı Santralı : 261 57 07 (Dahili 8033 ve 8333)
 
İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:
Yılbaşı nedeniyle vatandaşlarımızın daha huzurlu ve daha güvenli bir ortamda yeni yıla girmelerini sağlamak amacıyla 31 Aralık 2018 ve 01 Ocak 2019 günleri tedbirlere ağırlık verilecek ve halkın yoğun olarak bulunduğu eğlence merkezlerinde, alışveriş yaptığı cadde ve alışveriş merkezlerinde meydana gelebilecek kapkaç, yankesicilik ve organize suçlarla ilgili olayların önlenmesi ve vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması için emniyet tedbirleri en üst düzeyde alınacaktır.  
 
Vatandaşlarımızın başvuruda bulunabileceği telefonlar aşağıda belirtilmiştir.
 
 
Emniyet Nöbetçi Müdürlüğü                   : 270 50 50
Emniyet Haber Merkezi                          : 270 53 31
Emniyet Müdürlüğü Santralı                   : 270 50 00
Polis İmdat                                              : 155
 
İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ:
Acil durumlarda İlimiz sağlık kuruluşlarının irtibat telefon numaraları aşağıda belirtilmiştir.
 
 
ULUDAĞ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş.BURSA İL MÜDÜRLÜĞÜ:

 
PTT BAŞMÜDÜRLÜĞÜ:
Vatandaşlarımızın her türlü sorusu için gerekli telefon numarası:  250 80 50     
 
TÜRK TELEKOMÜNİKASYON A.Ş. BURSA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ:
Her türlü sorun ve bilgilendirmenin yapıldığı çağrı merkezi 444 1 444
 
KARAYOLLARI 14.BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
Karayolları 14.Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan yollarla ilgili olarak vatandaşlarımız ihbar, şikayet ve görüşlerini 159 numaralı “Yol Danışma Hattı” ve Bölge Müdürlüğü santrali olan 281 60 00 nolu telefon hattından yapabileceklerdir.
 
DSİ 1.BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ:
 
DSİ 1.Bölge Müdürlüğü görev alanında meydana gelebilecek muhtemel olaylara müdahil olmak üzere Acil Müdahale Ekibi görevlendirilmiş olup vatandaşlarımız 360 50 00 santral numarasından iletişime geçebileceklerdir.
 
İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ:
Yılbaşı gecesi ve tatili süresince Afet ve Acil Durum Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan 24 saat çalışma esaslı Acil Müdahale Ekipleri görevlerine devam edecektir.
 
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Santrali: 216 00 00
Afet Acil ve Durum Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü Santrali:216 00 16
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat