Vali Yakup Canbolat'tan Regaip Kandili mesajı

Okunma: 65
Güncel 26 Ocak 2023 15:12
Videoyu Aç Vali Yakup Canbolat'tan Regaip Kandili mesajı
A
a
Aziz Bursalı Hemşehrilerim;

Milyonlarca Müslümanın beklediği üç ayların başlangıcına işaret eden Regaip Kandili’ni idrak etmenin bahtiyarlığı içerisindeyiz.

Recep, Şaban ve Ramazan’ı içinde barındıran üç aylar, Regaip gecesiyle başlar, Miraç ve Berat gecesiyle devam eder. Bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesiyle de zirveye ulaşır. Birlik ve beraberliğimizi güçlendiren, ülfet ve muhabbetimizi artıran Ramazan Bayramı ile taçlanır.

Üç aylar, hasretle yolunu gözlediğimiz, gönül hanemize konuk ettiğimiz kutlu misafirimizdir. Bu mübarek aylar, ilâhî rahmetin oluk oluk aktığı, manevi huzur ve sükûnun gönüllere indiği kıymetli bir zaman dilimidir. Her mümin üç aylar geldiğinde yaşadığı anı ve mekanı iyiliklerle doldurmak için gayret eder.

Bizler bu mübarek vakitlerde ömrümüzün muhasebesini yapar, yaratılış gayemizi yeniden idrak ederiz. Kulluk ve ibadete, hayır ve hasenata, iyilik ve güzelliklere her zamankinden daha fazla yönelir, gönül dünyamızı imar ederiz. Hayatın karmaşası içinde ihmal ettiğimiz görev ve sorumluluklarımızı hatırlarız.

Bu duygularla, Ramazan’ın habercisi olan Regaip Kandilinizi tebrik eder, Peygamber Efendimizin şu duası ile sözlerimi bitirmek isterim: “Allah’ım! Recep ve Şaban ayını bizlere mübarek eyle! Bizleri sıhhat ve afiyet içerisinde imanla Ramazan’a ulaştır!”

Yakup Canbolat
Bursa Valisi
Kaynak : http://www.bursa.gov.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat