Vali Yakup Canbolat’tan “Anneler Günü” mesajı

Okunma: 60
Güncel 8 Mayıs 2022 14:15
Videoyu Aç Vali Yakup Canbolat’tan “Anneler Günü” mesajı
A
a
Hoşgörünün, karşılıksız özveri, sevgi ve şefkat duygularının tükenmez kaynağı, hayatla aramızdaki en güçlü bağları olan annelerimiz, toplumumuzun en küçük yapı taşları olan ailelerin temelini oluştururlar.

Annelerimiz bizi millet yapan değerlerin yaşatılmasında, kültürümüzün, geleneklerimizin devam ettirilmesinde en büyük paya sahiptirler.

Ülkemizin geleceğinin şekillenmesinde, milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, kendine güvenen, donanımlı nesiller katkıda bulunacaktır. Bu nesilleri de büyük bir fedakârlık ve sabırla evlatlarına yol gösteren annelerimiz yetiştireceklerdir.

Cenneti annelerin ayaklarının altına seren inancımız, annelerimizin her zaman her şeyin en iyisine ve en güzeline layık olduğunu her fırsatta dile getirmiştir.

Devletimiz de, toplum hayatının temel direği olan annelerimizin toplumda hak ettiği yeri alması, her alanda eşit haklara sahip olabilmesi, yaşam şartlarının iyileştirilmesi, mutlu ve huzurlu bir hayat sürmeleri içi gerekli düzenlemeleri en verimli olacak şekilde yapmaktadır.

Bizlere düşen bellidir; o da onları sadece bugünde değil, yılın her gününde mutlu etmek, yüreklerini sevgiyle doyurmak, onların ilgisine layık olmak için elimizden gelen her türlü gayreti göstermektir.

Öncelikle merhum anneciğim olmak üzere vefat eden tüm annelerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet niyaz ediyor, hayatta olan başta şehit ve gazi annelerimiz ile engelli çocuk büyüten fedakâr annelerimiz olmak üzere annelerimizin gölgelerinin üzerimizden eksik olmamasını diliyor, tüm annelerin “Anneler Günü”nü kutluyor ve ellerinden hürmetle öpüyorum.

Yakup CANBOLAT
Bursa Valisi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat