Vali Yakup Canbolat’tan “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” mesajı

Okunma: 112
Güncel 28 Ekim 2022 17:13
Videoyu Aç Vali Yakup Canbolat’tan “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” mesajı
A
a
Bugün Cumhuriyetimizin ilanının 99’uncu yıl dönümünü, milletçe büyük bir heyecan, coşku ve onurla kutluyoruz.

Yedi düvele karşı, yokluk içinde vatan ve bayrak uğruna verilen bu destansı mücadele, hürriyetinden ve onurundan taviz vermektense ölmeyi tercih eden bir milletin şahlanışı ve küllerinden yeniden doğuşunun simgesi olmuştur.

Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadele kahramanlarını, tüm geçmiş büyüklerimizi, şehitlerimizi ve vefat eden gazilerimizi; rahmetle ve şükranla anıyoruz.

Cumhuriyetimiz, inanıyoruz ki insanlık var oldukça, var olacak ve onu kuranların hatıraları asla unutulmayacaktır.

Bugün, milletimizin egemenlik hak ve yetkisini elde ettiği, ülke yönetiminde söz ve karar sahibi olduğu günün yıl dönümüdür.

Atatürk’ün “Cumhuriyet fikren, ilmen, bedenen kuvvetli, ahlaklı ve seciyeli muhafızlar ister.” vecizesinden hareketle bugün karşı karşıya bulunduğumuz durum, her zamankinden daha fazla dikkatli olmamızı, daha çok çalışmamızı gerektiriyor.

Her yerde ve her ferdimizle milletçe devletimizin bekası, milletimizin refahı için çalışmaya, dünyanın gelişmiş ülkeleri ile her alanda yarışmaya ve evrensel insanlık değerlerinin savunulmasına öncülük etmeye, mazlumların yanında, zalimlerin ve vatan hainlerinin ise karşısında olmaya, her zamankinden daha fazla azimli ve kararlıyız. Bunun için gerekli olan güce, yeterli akla, birikime ve tecrübeye sahibiz.

Ülkemiz ve aziz milletimiz; tarihte olduğu gibi bugün de dünyada adaletin ve merhametin sembolüdür. Bu bağlamda 2023, 2053 ve 2071 hedefleri bizim için çizilmiş ufuklardır. Bu hedeflere ulaşmada bir an bile duraksamamalıyız. Biliyoruz ki, bu hedeflerin gerçekleşmesine sadece ülkemizin değil, tüm insanlığın ihtiyacı vardır.

Bu duygularla; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere, şanlı tarihimizin ölümsüz sembolleri olan aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükran duygularıyla anıyorum. Büyük Türk milletinin ve siz Bursalı hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Cumhuriyet’in nice yıl dönümlerinde birlikte olmak dileğiyle sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.  

Yakup Canbolat
Bursa Valisi
Kaynak : http://www.bursa.gov.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
BURSA
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat