Vali Canbolat'tan Engelliler Haftası mesajı

Okunma: 61
Bursa 10 Mayıs 2021 16:41
Videoyu Aç Vali Canbolat'tan Engelliler Haftası mesajı
A
a
Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekmek, onları daha iyi anlayabilmek ve özellikle toplumdaki farkındalığın artırılması amacıyla 10-16 Mayıs tarihleri arasında “Engelliler Haftası” kutlanmaktadır. 

Engelin en büyüğü kalplerde olan sevgisizlik ve merhametsizliktir. Hepimizin birer engelli adayı olduğumuzun bilinciyle bakış açımızı değiştirmeli, engelli bireylerin de yaşamlarında etkin birer birey olarak yer alabileceklerini, spordan sanata, eğitimden çalışma hayatına kadar hemen her alanda önemli başarılara imza atabileceklerini görmeli ve onların desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini önümüzdeki kuşaklara aktarmalıyız.

Ülkemizde son yıllarda yapılan yasal düzenlemelerle engelli bireylerimize olan duyarlılık artırılmış, sorunların çözümüne yönelik önemli gelişmeler kaydedilmiş, eğitimden evde bakım hizmetlerine, istihdam ayrımcılığının önlenmesine kadar pek çok hususta engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözümler üretilmiş, işgücüne yükselen oranlarda katılımları sağlanmıştır. 

Devletimizin sunduğu tüm imkânlarla engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin yanlarında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyor, tüm hemşehrilerimize sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler diliyorum.

Yakup CANBOLAT
Bursa Valisi    

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat