Vali Canbolat'tan Bursa'nın fethinin yıldönümü mesajı

Okunma: 68
Bursa 6 Nisan 2022 20:06
Videoyu Aç Vali Canbolat'tan Bursa'nın fethinin yıldönümü mesajı
A
a
Yaklaşık 8 bin yıla uzanan geçmişi ile Türkiye ve dünyanın önemli bir tarih ve kültür kenti olan Bursa’nın bize emanet edilişinin yani fethinin 696. yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyorum.

Fetihle birlikte Osmanlı şehir kültürünün prototipini oluşturan Bursa’da, Osmanlının tevhit, doğallık, sükûnet, tevazu ve tezyin özellikleri şehre yansımış ve fethedildiği günden bu yana hala o yansıma, ilk günkü ihtişamıyla gelecek kuşakların yolunu aydınlatmaya devam etmektedir. Bu sebeple Bursa’ya ruhaniyetli şehir denmekte, ulu şehir unvanıyla anılmaktadır. Bugün üretimin ve ihracatın üssü konumuna gelen Bursa, bu özelliğini İpek Yolu’nun önemli bir durağı olmasından almaktadır.

Yaşadığımız, gezdiğimiz, hissettiğimiz Bursa’mızı 696 yıl önce bize kazandıran, Osmanlının ilk başkenti yapan başta Osmangazi ve Orhangazi hazeratı olmak üzere, fetih ruhunu yaşayan ve yaşatan tüm ecdadımıza rahmet, minnet ve ali makamlar niyaz ediyor, bize emanet şehrimizi kıyamete kadar yaşatmak konusundaki arzumuzun daim olmasını diliyorum.

Yakup CANBOLAT
Bursa Valisi1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat