Vali Canbolat'tan "Yaşlılara Saygı Haftası" mesajı

Okunma: 184
Bursa 21 Mart 2022 14:17
Videoyu Aç Vali Canbolat'tan "Yaşlılara Saygı Haftası" mesajı
A
a
Aziz Bursalı Hemşehrilerim;

Ömür denilen sermaye tüketildikçe insanların tecrübesi, gün görmüşlüğü de artmaktadır. Bugün yaşı kemale ermiş büyüklerimiz hayatlarında elde ettikleri tecrübe ile bizlere ışık tutmaktadırlar. Yaş ilerledikçe insanın ruhu da maddi ve manevi birçok kirden arınmaya başlar. Böylece diller temizlenir, gönüller temizlenir. İşte yaşı kemale ermiş yaşlılarımız bunun içindir ki bizim dua kapılarımızdır.

Hepimiz bir gün yaşlanacağız. O sebeple ömrünü topluma ve ülkeye hizmetle geçiren büyüklerimizin hayata küsmeden yaşama tutunmalarına katkıda bulunmak onlara sahip çıkmak bizim en önemli görevlerimiz arasında yer almaktadır. Yaşı kemale ermiş büyüklerimize huzurlu bir ortam sunmak, saygı ve hürmette kusur etmemek her şeyden önce bir vefa borcudur.

Yeni nesillerin bu terbiye ile yetiştirilmesi aile bağlarımızın ve toplumsal yaşantımızın korunması bakımından hayatiyet arz etmekte, örf ve adetlerimiz ile dinimiz de bunu emretmektedir.

Ne mutlu ki bizler millet olarak, saygıdeğer büyüklerimizi asla bir yük olarak görmeyen bilakis onların varlıklarından mutluluk duyan, onlara hak ettikleri ilgi, saygı ve hürmeti gösteren bir kültür ve geleneğe mensubuz.

Ülke genelinde her yıl 18-24 Mart tarihleri arasını geçmişten bugüne köprü vazifesi gören, milli ve manevi değerlerimizin nesilden nesile aktarılmasını sağlayan büyüklerimize verdiğimiz kıymeti gösterebilmek ve bir duyarlılık oluşturmak amacıyla “Yaşlılara Saygı Haftası” olarak kutlamaktayız.

Bu düşüncelerle Bursa'mızda, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz marifetiyle gerek huzurevlerimizde gerekse de resmi ve özel Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezlerinde hizmetlerini gördüğümüz büyüklerimizin ve evlerinde aile ortamında yaşamlarını sürdüren büyüklerimizin Yaşlılara Saygı Haftası’nı kutluyor, Cenabı Allahtan dua kapılarımız değerli büyüklerimize sağlıklı, huzurlu uzun ömürler diliyor, ellerinden hürmetle öpüyorum.

Yakup CANBOLAT
Bursa Valisi
Kaynak : http://www.bursa.gov.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat