Vali Canbolat'tan "Kurban Bayramı" mesajı

Okunma: 75
Bursa 9 Temmuz 2022 12:57
Videoyu Aç Vali Canbolat'tan "Kurban Bayramı" mesajı
A
a
Kıymetli Bursalı Hemşehrilerim;

Cenab-ı Hakk’ın müminlere bahşettiği iki bayramdan biri olan bir Kurban Bayramı’na daha kavuşmanın heyecanı ve sevinci içerisindeyiz. Bu vesile ile Mübarek Kurban Bayramı’nızı en kalbi duygularımla kutluyor; bayramın, şehrimiz, ülkemiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum.

Toplumsal hayatımızın simgeleşen günlerinden biri olan ve insanı insan yapan değerlerin yoğun olarak yaşandığı dini bayramlarımız, kırgınlık ve dargınlıkların unutularak, sevgi, saygı ve hoşgörü ile kucaklaşmaya imkân sağlayan, birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği, yardımlaşmanın en üst düzeye çıktığı günlerdir.

Fakiri, kimsesizi, yetimi, öksüzü, yaşlıyı her zaman bağrına basmış bir toplumun fertleri olarak, manevi duyguların yoğunlaştığı bu günlerde yardımsever halkımızın, kimsesiz, yardıma muhtaç çocuklar ile ilgiye muhtaç büyüklerimizden maddi ve manevi desteklerini esirgemeyeceklerine yürekten inanıyorum.

Valilik olarak her türlü önlemi aldığımızı, bayramı, sağlıklı, huzurlu ve güven ortamında geçirebilmemiz amacıyla tüm birimlerimizin, bayram boyunca halkımızın hizmetinde olacağını da bilmenizi istiyorum.

Ancak tedbirlere hep birlikte uyacağız. Unutmayınız yollarda kaybedilen zamanın telafisi mutlaka vardır, ama kaybedilen canların, çekilen acıların telafisi yoktur. Ailelerimize ve milletimize derin acılar yaşatacak kazalara sebep olmamak için trafik kurallarına riayet edelim.

Daha nice bayramları birlikte sağlık, mutluluk ve huzurla geçirebilmemiz adına kurbanlarımızı belirlenen alanlarda kurallara uygun şekilde keselim. Tedbiri elden bırakmayalım.

Hastalarımızı, büyüklerimizi, dul ve yetimlerimizi, şehit ailelerimizi, gazilerimizi ve engellilerimizi hatırlayarak bayram ziyaret programlarında onlara da mutlaka yer verelim.

Bu vesileyle, eşsiz fedakârlıklarını hiçbir zaman unutamayacağımız aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla selamlıyorum.

Kurban Bayramı’nın barışmalara, helalleşmelere, sevinçlere, mutluluklara ve nice hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, tüm vatandaşlarıma tekrar hayırlı bayramlar diliyorum.

Yakup CANBOLAT
Bursa Valisi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat