Vali Canbolat'tan "Hayvanları Koruma Günü" mesajı

Okunma: 85
Güncel 4 Ekim 2021 12:39
Videoyu Aç Vali Canbolat'tan "Hayvanları Koruma Günü" mesajı
A
a
Güzel Bursa’nın güzel insanları;

4 Ekim, birlikte yaşadığımız, aynı havayı soluyup aynı duyguları hissettiğimiz, her biri kendine özgü yaşam biçimlerine sahip milyonlarca tür hayvanı korumak adına farkındalık oluşturmayı hedefleyen özel bir gündür. 

Yaşayan tüm canlılar gibi onlar da, doğanın, eşit haklı bireyleridir. Bu nedenle tüm hayvanların saygı görme hakkı vardır ve hiçbirine zalimce davranılamaz. En küçüğünden en büyüğüne kadar her hayvan, Allah’ın eseri olarak değerlidir ve O’nun tarafından insana emanet edilmiştir. İnsanoğlu, hayvanlara karşı insaflı, şefkatli ve merhametli olmakla sorumlu tutulmuştur. 

Dilsiz dostlarımız olan hayvanların yaşam haklarını kendi yaşam hakkımızla bir tutmalıyız 5199 sayılı yasayla ciddi düzenlemeler yapılmıştır. Devletimiz yaşayan her canlının yaşam hakkına saygı duyulması konusunda her türlü çalışmayı kararlılıkla yerine getirmeye devam edecektir. 

Bizler de; gerek göçmen kuşlar gerekse de diğer yardıma muhtaç hayvanlar için ilk vakfın kurulduğu Bursa’mızda hayvanları korumak kollamak ve yaşam şartlarını daha iyiye götürmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Çocuklarımız ve gençlerimize aşılayacağımız hayvan sevgisiyle onların kişisel ve duygusal gelişimine de çok büyük katkılar sunacağımızı unutmamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, hayvanları koruma bilinciyle ve farkındalığıyla yaşadığımız coğrafyayı daha güzel hale getirebilir diyor, tüm Bursalı hemşerilerime en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Yakup CANBOLAT
Bursa Valisi


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat