Vali Canbolat'tan "Dünya Kadınlar Günü" mesajı

Okunma: 54
Bursa 7 Mart 2021 19:08
Videoyu Aç Vali Canbolat'tan "Dünya Kadınlar Günü" mesajı
A
a
Birleşmiş Milletler tarafından 1977 yılında ilan edilen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü tüm dünyada; kadın hakları, daha huzurlu bir yaşam özlemi, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaktadır.

Ülkemizde Osmanlı’nın son dönemindeki modernleşme hamleleriyle ivme kazanan ve Cumhuriyet dönemi ile birlikte Medeni Kanunun kabulü ve 1934 yılında seçme ve seçilme hakkının dünyadaki birçok ülkeden daha önce kadınlarımıza tanınmasıyla önemli bir gelişme göstermiştir.

Kadınlar, toplumsal ve ekonomik yaşamın ayrılmaz bir parçası, toplumun en küçük birimini oluşturan ailenin temel unsurudur. Aile ortamında fertlerin refahı için yorulmadan çalışan kadın, İstiklal Savaşında cephe gerisinin kahramanı olmuş, vatan ve millet uğrunda canını seve seve feda etmeye hazır nesiller yetiştirmiştir.

Yaşamı boyunca birçok güçlüğe katlanan ve büyük sorumluluklar üstlenen kadınların toplumsal yaşama etkin biçimde katılmaları, her alanda başarılı çalışmalar yapan kadınların sayısının artması övünç kaynağımız olacaktır.  

Bu özel günde sevgi ve emekleriyle insanlığın umudunu yeşerten, gönlümüzün her daim en kıymetli yerinde olan, aile ve toplumun temel direği başta şehit ve gazi anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, esenlikler diliyorum.

Bursa Valisi
Yakup Canbolat
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat