Vali Canbolat'tan "Demokrasi ve Milli Birlik Günü" mesajı

Okunma: 75
Güncel 14 Temmuz 2022 15:24
Videoyu Aç Vali Canbolat'tan "Demokrasi ve Milli Birlik Günü" mesajı
A
a
15 Temmuz Demokrasi Destanı’nı Yazan Aziz Bursalı Hemşehrilerim;

2016 yılının 15 Temmuz’unda, devletimiz ve milletimiz, demokrasiyi hiçe sayan, Türk siyasi tarihinde eşi benzeri görülmemiş büyüklükte, hain bir saldırıya maruz kalmıştır. Milletimizin vergileriyle alınan tanklarımızı, uçaklarımızı, helikopterlerimizi ve silahlarımızı, yine devletimizden maaş alan asker görünümlü hainler halkımıza çevirerek, düşmanlarımızın harp sahalarında bile yapamadıkları alçaklığı aziz milletimize reva görmüşlerdir.

O gece, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen hain darbe ve ülkeyi bölme girişimi, hamdolsun ki; Cenab-ı Allah’ın lütfu, Sayın Cumhurbaşkanımızın cesareti ve üstün liderliğiyle, harekete geçen yüce milletimiz; tankın, uçağın, helikopterin, tüfeğin karşısına sadece ve sadece imanıyla, inancıyla, yüreğiyle dikilmiş, o karanlık gecenin sabahını aydınlığa çevirmiştir.

Kurtuluş Savaşı’nda Nene Hatun’u, Maraşlı Sütçü İmam’ı, İzmir’i işgal ettiklerinde Yunanlılara ilk kurşunu sıkan Hasan Tahsin’i çıkaran bu aziz millet, 15 Temmuz gecesi Ömer Halisdemir gibi yiğitleri çıkarmış, 250 şehit verdiğimiz o gece, 2.200’e yakın vatandaşımızda yaralanarak gazilik şerefine ulaşmıştır.

Vatanımız, milletimiz ve devletimiz uğrunda can veren aziz şehitlerimiz ve yine bu uğurda canını ortaya koymaktan çekinmeyen kahraman gazilerimiz, unutmayınız kalbimizdeki yeriniz apayrıdır. Sizlere minnettarız, emanetiniz emanetimizdir. Gözünüz arkada kalmasın. Sizlerin sahip çıktığı gibi bizler de sahip çıkacağız ve namerdin elini değdirmeyeceğiz bu aziz vatana, bu aziz bayrağa.

Yiğitlerimizin kanlarıyla sulanan mukaddes vatanımızı ve bizi “biz” yapan değerlerimizi kıyamete dek koruyacağız. Hamdolsun, 6 yıl önce olduğu gibi bugün de bu uğurda canlarını hiç düşünmeden feda edecek, milyonlarca vatansever evlada sahibiz.

Başta “Milli İrade” mücadelesinin baş kahramanlarından Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, 15 Temmuz’u unutmayıp, unutturmayan siz değerli hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Allah birliğimizi ve dirliğimizi daim etsin.

Yakup CANBOLAT
Bursa Valisi
Kaynak : http://www.bursa.gov.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat