Vali Canbolat'tan "Çalışan Gazeteciler Günü" mesajı

Okunma: 103
Güncel 10 Ocak 2022 14:36
Videoyu Aç Vali Canbolat'tan "Çalışan Gazeteciler Günü" mesajı
A
a
Basın çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarını güvence altına alan Basın İş Kanunu’nun 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe girmesi sebebiyle, bu tarihten itibaren kutlanan “Çalışan Gazeteciler Günü” nün 61. yıl dönümü içerisindeyiz.

Basınımız, kamuoyunu bilgilendirmek gibi önemli bir kamu görevini ifa etmektedir. Dolayısıyla basının, demokrasi kültürünün en önemli halkalarından biri olan haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Toplumun doğru şekilde aydınlatılması, bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi yolunda önemli bir görevi yerine getiren ve fedakârca çalışan basın mensuplarımızın, her ortamda çalışma şartlarını kolaylaştırmak, onlara gereken desteği ve katkıyı sağlamak, toplum olarak hepimizin görevidir.

Toplumun sorun ve beklentileri ile duygu ve düşüncelerine tercüman olarak, kamuoyunu doğru bilgilendirme gibi önemli bir görevin ifasında fedakârca çalışan başta Bursa’mızın sesini tüm dünyaya duyuran yerel gazete, dergi, TV ve radyolar ile ulusal ajanslarımızın temsilcileri olmak üzere basın ve yayın kuruluşlarımızın çok değerli çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ediyor; görevi başında şehit olmuş ve ebediyete irtihal etmiş gazetecilerimizi rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarına sevdikleriyle beraber sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat