Vali Canbolat'tan ''Miraç Kandili'' mesajı

Okunma: 58
Bursa 10 Mart 2021 20:25
Videoyu Aç Vali Canbolat'tan ''Miraç Kandili'' mesajı
A
a
Üç aylar içerisinde idrak edeceğimiz mübarek gecelerden birisi olan sevgi ve kardeşlik bağlarının pekiştiği, manevi değerlerin güç kazandığı Miraç Kandiline erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed’in hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği ve İslam âleminin asırlardan bu yana büyük bir coşkuyla idrak ettiği bu gece; diğer kandil geceleri gibi insanın gönlünü aydınlatan, manevi değerlerin güçlenmesine vesile olan, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı, sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberliğin yaşandığı, manevi dünyamızın aydınlandığı özel günlerdendir.

Tüm dünyanın başta küresel salgın olmak üzere terör, göç, doğal afetler gibi sorunlarla mücadele ettiği bu olağanüstü günlerde bizlere düşen en önemli görev, inancımızdan ve kültürümüzden aldığımız güç, sabır ve sağduyu ile hareket ederek umutsuzluğa düşmeden gerekli tüm tedbirlere uyarak bu zorlu sınavı birlikte atlatmaktır.

Bu duygularla; Milletimizin ve İslam âleminin Miraç Gecesini tebrik ediyor, tüm insanlığın, aff, rahmet, bereket,  sağlık ve huzura kavuşmasına vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.

Yakup CANBOLAT
Bursa Valisi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat