Turizmde hedef pazarı çeşitlendirmek

Okunma: 58
BÜYÜKŞEHİR 1 Ekim 2021 14:53
Videoyu Aç Turizmde hedef pazarı çeşitlendirmek
A
a

Bursa’nın turizme yönelik değerleri 11. Van Doğu Anadolu Turizm ve Seyahat Fuarı’nda tanıtıldı.

Van Expo Center’da yapılan 11. Van Doğu Anadolu Turizm ve Seyahat Fuarı’na Türkiye, İran, Irak, Azerbaycan ve diğer komşu ülkelerden turizm sektörü paydaşları, kamu kurumu, sivil toplum kuruluşu, sanayici ve iş adamlarının katıldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği’nin kentin sahip olduğu turizm değerlerini tanıttığı fuarda, özellikle Azerbaycan, İran ve Irak’tan katılan tur operatörleriyle ikili temaslarda bulunuldu. Bursa’ya davet edilen acente ve tur operatörleriyle Bursa’da yapılacak iş bağlantılarının ardından bu ülkelerden turist akışının hızlanması hedefleniyor.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Orhangazi Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Selami Ekeman, Yenişehir Belediye Meclis Üyesi İmdat Cav, Nilüfer Belediye Meclis Üyesi Murat Yıldırım ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler ve Turizm Dairesi Başkanı Abdülkerim Baştürk’ün katılım sağladığı fuarda Bursa standını yerli ve yabancı tur operatörleri, iş adamları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi temsilciler ve çok sayıda fuar katılımcısı ziyaret etti.

Fuarın açılış töreninin ardından Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Bursa standını ziyaret etti. Yavuz, 2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti seçilen Bursa’yla ilgili çalışmaların başladığını, yıl boyu gerçekleştirilecek olan etkinlik ve organizasyonlara ev sahipliği yapacak olan Bursa’ya Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak destek vereceklerini belirtti. Özkan, turizm destinasyonları içinde önemli bir yere sahip olan Bursa’nın pazar çeşitlendirmesinde de aktif rol aldığını görmekten mutluluk duyduğunu ifade etti.

Dijital tanıtım öne çıktı

Bursa Büyükşehir Belediyesi birimlerince geliştirilen GoBursa mobil uygulaması ile www.bursa.com.tr web sitesinin öne çıktığı fuarda çok sayıda ziyaretçi Bursa ile ilgili tur programlarını oluşturmak için dijital karekodlar ile desteklenen fuar standında GoBursa mobil uygulamasını cep telefonuna yükledi ve web sitesini de ziyaret etti.

3 gün boyunca devam edecek turizm fuarında Türkiye’den ve farklı ülkelerden katılım sağlayan 80 farklı katılımcı vermiş oldukları hizmetlerini tanıtmaya devam edecek.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat