Özhan Market bağışları kütüphaneye dönüştü

Okunma: 74
Güncel 17 Mart 2022 13:27
Videoyu Aç Özhan Market bağışları kütüphaneye dönüştü
A
a

Özhan Marketler Zinciri’nin düzenlediği ‘Paylaşmak Güzeldir’ kitap ve oyuncak bağışı kampanyası tüm hızıyla sürüyor. Bağışlanan kitap ve oyuncaklar ihtiyaç sahibi okullardaki çocuklara ulaştırılıyor.  

Gerçekleştirdiği projelerle hayata dokunan mağazalar zinciri, bu defa ihtiyaç sahibi çocuklar için harekete geçti. Özhan çalışanlarından oluşan gönüllüler topluluğu üyelerinin öncülüğünde düzenlenen kampanyayla kullanılmış fakat iyi durumda olan veya hiç kullanılmamış çocuk okuma kitapları  ve oyuncaklar ihtiyaç sahibi çocuklarla buluşturuldu.  

Tüm Özhan mağazalarının belirlenen noktalarında konumlandırılan kumbaralara bırakılan kitap ve oyuncak bağışları, derlenip toplanarak çocuklar için yola çıktı.

Muş’un Fındıklı köyünde bulunan Ali gedik Fındıklı İlkokul ve Anaokuluna ulaştırıldı. Ulaştıran bir çok çocuk okuma Kitabı ve oyuncak, düzenlenerek okul kütüphanesi kurulmuş oldu. Gönüllü Hareketi Derneği’yle işbirliği yapılarak oluşturulan projeyle,  çocuklar kitap ve oyuncaklarla buluştu.

Gönüllüler Topluluğu Başkanı Yener Kaptan; ‘Mağazalarımıza gelen kitap ve oyuncak bağışlarını özenle hazırlayıp köy okuluna ulaştırdık. Çocuklarımızın mutluluğuna tanık olmak bizi daha çok çalışıp daha da güzel işler yapmaya yöneltiyor.’

Mağazaların Kurumsal İletişim Müdürü Ayşen Yılmaz, "Paylaşmak Güzeldir” projemizde müşterilerimiz ve ekibimiz çok güçlü bir  dayanışma örneği gösteriyorlar. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Mağazalarımızda yer alan kumbaralara bağışları kabul etmeye devam ediyoruz. Müşterilerimiz evlerinde olan kullanmadıkları sıfır veya kullanılmış Oyuncak ve çocuk Okuma kitaplarını mağazalarımıza bırakarak bir çocuğumuzu sevindirebilirler, Özhan olarak çocuklarımızla oyuncak ve kitapları buluşturmaya devam edeceğiz, ne kadar çok bağış o kadar mutlu çocuk demek" dedi.

Gönüllü Hareketi Derneği Başkanı Sertaç Şipka, “Oyuncak Kütüphanelerimize çocuklar ücretsiz bir şekilde üye olup, iki oyuncak ve bir kitabı otuz gün süre ile ödünç alabiliyorlar. Oyuncak Kütüphanesi, çocuklara erken yaşta paylaşım alışkanlığı ve sorumluluk bilinci kazandırırken, paylaşım ekonomisinin gelişimine de katkı sağlıyor. Bursa’daki tüm mağazalarında oyuncak ve kitap toplayarak projemize destek veren Özhan Marketlere teşekkür ederiz” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat