Ottoman piknikte

Okunma: 98
Güncel 6 Eylül 2021 21:22
Videoyu Aç Ottoman piknikte
A
a

Osman GÜRÇAY yazdı...

Ben hep iyi ya da kötü olan her olay bir sonrakine gebedir diye düşünürüm. O nedenle güne güzel düşün güzel olsun diyerek başlarım.

Geçtiğimiz ay sosyal sorumluluk projesi olarak gerçekleştirdiğimiz Otizmli çocuklar ve aileleri ile birlikte gerçekleştirdiğimiz Keles Kocayayla pikniğinin maksadına ulaştığını, ben değil etkinliğe katılan ve elleri ile servis yapan Keles Kaymakamı Kübra Teymur yeni görev yerine gitmek için Keles'ten ayrılmadan "Ben sosyal sorumluluk projesi adı altında birçok etkinliğe katıldım. Bugün "etkinlik - mişş" gibi olmayan birkaç anlamlı etkinlikten birine tanık oldum." diye ifade ettiğinde bizi yeni güzelliklere uğurluyordu.

Bir de "OTTOMAN AİLE PİKNİĞİ" yapalım fikrinin oluşmasının temelinde otizmli çocuklarımızdan aldığımız pozitif enerji yatıyordu.

Biz "OTTOMAN AİLESİ olarak 5 Eylül Pazar günü piknik yapacağız" kararını aldığımız günden itibaren olasılıklar labirenti içinde dönüp durmaya başladık.

15 günlük hava raporuna bakıp yağmur yağma ihtimaline üzüldük, bir hafta kala yağmur olasılığı yok denecek kadar azalınca sevindik.

Yağmur yağmasa bile Uludağ'ın güney yakası Eylül ayında bizi üşütür mü ihtimaline karşı çalışma arkadaşlarımızı bilgilendirerek yedekli gelmelerini önerdik.

Her şey yolunda gitse bile Kocayayla sahnesi o gün bizim olur mu diye gerildik.Keles Kadın dayanışma derneğinin gözleme çadırı kurulacak mı?

Katılanlara gözleme ve çay servisi aksaksız yapılacak mı?

Yemek, müzik ve eğlence kısmı katılımcıları mutlu edecek mi?

En önemlisi çocuklarımız sıkılmadan doğada bir gün geçirmenin tadını çıkaracak mı?

Bu soruların hepsinin cevabı olumlu oldu.

Muhteşem bir havada iyi niyetle yola çıkıp iyi düşünmenin bütün güzelliklerini yaşadık.

Bu bağlamda DASKUT ekibinin dernek Genel Başkanı Tuncay MERİÇLİ liderliğinde çocuklarımıza oyunlar organize ederken, sivil savunma, tırmanma, takımdaşlık, kriz yönetme, afet anında iletişim bilgilerini beyinlerine nakşetmelerine hayran olduk.

Mutfak şefimiz İbrahim Usta'nın köfteleri kadar sesinin de güzelliğine tanık olduk.

Voleybol oynadık, top peşinde koştuk, müzik eşiğinde coştuk ve güzel bir günün tadını çıkardık.

Bu güzel günün "annesi" olan Kaymakam Kübra Teymur'a, bize her konuda destek olan Kocayayla' yı tahsis eden Belediye Başkanı Mehmet Keskin'e, AK Parti Keles İlçe Başkanı Özcan Yeni'ye, Yazı İşleri Müdürü Necati Topçu'ya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Narin, Şube Müdürü Atalay Tokat'a, bir an bile yanımızdan ayrılmayan sevgili kardeşim Özcan Ekmekçi'ye ve gazino personeline çok teşekkür ediyorum.

Kelesli kadınlarımız için ayrı bir parantez açmak istiyorum. Oklavaları ile hamur açarak mis gibi gözleme lezzetini bize sundukları için onlara minnettarız.

OTTOMAN AİLESİ olarak bize bu güzel günü yaşatan Keles'i sözde değil özde yüreğimize kazıdık.

Bunun işareti olarak seneye görüşmeden önce 10 (köy) mahallenin taşımalı eğitim yaptığı Okula uğrayacağımızın müjdesini verelim.

İyi bir takım olmak için çok şeye sahip olmaya gerek yok.

Güzel düşündük...

Her şey çok güzel oldu.
Kaynak : https://www.lifebursa.com/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat