ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün görevden alındı...

Okunma: 60
Güncel 3 Ağustos 2022 14:04
Videoyu Aç ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün görevden alındı...
A
a

Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) sorulan bazı soruların daha önce Yediiklim Yayıncılık'ın deneme kitaplarında yayımlandığı yönündeki iddialar üzerine gözlerin çevrildiği Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı kararla görevden alındı.

Yediiklim Yayınları'nın deneme kitaplarında yer alan 30'dan fazla sorunun 31 Temmuz'daki KPSS'de sorulduğu iddia edilmişti. ÖSYM, kamuoyunda büyük tepki çeken bu iddiayı yalanlamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise olayın araştırılması için Devlet Denetleme Kurulu'na (DDK) talimat vermişti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı dün akşam yayımladığı açıklamada, "İnceleme en kısa sürede neticelenecek ve kamuoyu ile paylaşılacaktır" ifadesini kullanmıştı.

Erdoğan da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Devlet Denetleme Kurulumuzun 2022 KPSS ile ilgili yapacağı inceleme sonucunda elde edilen veriler titizlikle değerlendirilecek, gerekli adımlar ivedilikle atılacaktır. Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz" demişti.

ÖSYM, kendi yaptığı incelemenin sonucunda "iddiaların asılsız olduğunun anlaşıldığını" duyurmuştu.
Kaynak : Deutsche Welle Türkçe
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat