Nilüfer Esentepe’de  şenlik vardı

Okunma: 151
NİLÜFER 29 Eylül 2021 12:51
Videoyu Aç Nilüfer Esentepe’de  şenlik vardı
A
a

Erhan Kural yazdı...

Nilüfer Belediyesinin mahalle kadın derneklerini ev sahibi yapma projesi meyvelerini vermeye başladı.

Nilüfer’de kurulu mahalle kadın kültür ve dayanışma dernek binalarının anahtar teslimi sonrası ilk olarak Nilüfer Esentepe Kadın Dayanışma ve Kültür Derneği, kent protokolü, kardeş dernek yöneticileri ve üyelerin yoğun katılımı ile coşku, heyecan ve mutluluk içinde konuklarını ağırladılar. 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Halide Serpil Şahin, Nilüfer Belediye Başkan Vekili Dr. Sibel Özer, Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş, Nilüfer Kadın Meclisi Başkanı Nergis Döner, Nilüfer Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Nedret Acel ve katılımcı dernek başkan ve yöneticilerinin katıldığı açılış töreni,  saygı duruşu ve istiklal marşının ardından protokol konuşmaları sonrasında kurdele kesimi ile sonlandı.Başkan Hatice Gürçay verdiği özel demeçte “Kadın dernekleri olarak Cumhuriyet kazanımlarının kadınlara verdiği değerin kıymeti özellikle son zamanlarda dünyada yaşanan gelişmelerden daha iyi anlaşılmaktadır. Atatürk ilkelerinden ve çağdaş dünya bakışından ayrılmadan derneğimizde kültür sanat etkinliklerinin yanı sıra eğitimler düzenlenecektir" dedi.

Bunun yanı sıra bir anne şefkati içerisinde çevrede ihtiyaç sahibi evlerin mutfaklarına gireceklerini ifade eden Başkan Gürçay, bu güzel günlerinde yalnız bırakmayanlara şükranlarını iletti.

Törenin ardından dernek üyesi kadınların yaptığı lezzetler eşliğinde sohbet edildi. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat