Nilüfer’de İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yılı kutlandı

Okunma: 73
NİLÜFER 12 Mart 2021 21:51
Videoyu Aç Nilüfer’de İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yılı kutlandı
A
a

Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin simgesi olan İstiklal Marşı’nın TBMM tarafından kabulünün 100. yılı nedeniyle Nilüfer Belediyesi önünde tören düzenlendi. Törende belediye çalışanları ve vatandaşlar hep birlikte coşkuyla İstiklal Marşı’nı okudu.

Milli şair Mehmet Akif Ersoy'un yazdığı, Türkiye'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin milli marşı olan İstiklal Marşı’nın TBMM tarafından kabulünün 100. yılı Nilüfer’de de törenle kutlandı. 

Nilüfer Belediyesi Halk Evi önündeki Nilüfer Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, başkan yardımcıları, belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı. 

Törende konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, 2021 yılının aynı zamanda TBMM tarafından  "Mehmet Akif ve İstiklal Marşı Yılı" olarak da kabul edildiğini belirtti. Başkan Turgay Erdem,  “Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy'u rahmet ve minnetle anıyoruz.  Allah bizlere bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” dedi.

Başkan Erdem’in konuşmasının ardından meydandaki şiir kulesinde Mehmet Akif  Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşı’nın ilk iki kıtasını Nilüfer Belediyesi çalışanı şiir olarak okudu. Ardından Nilüfer Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran Nilüfer Belediyesi çalışanları hep birlikte coşkuyla İstiklal Marşı’nı okudu. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat