Nilüfer Belediyesi Avrupa Caz Konferansı’na katıldı

Okunma: 67
NİLÜFER 23 Eylül 2021 16:14
Videoyu Aç Nilüfer Belediyesi Avrupa Caz Konferansı’na katıldı
A
a

Nilüfer Belediyesi, Avrupa Caz Ağı’nın düzenlediği Avrupa Caz Ağı Genel Kurulu ve Avrupa Caz Konferansı’na katıldı. Avrupa’nın farklı ülkelerinden katılımcıların yer aldığı konferansta ulusal organizasyonlar, cinsiyet eşitliği, sosyal içerikler, iklim değişikliği, çevresel bozulma ve pandeminin etkileri konuşuldu.

Nilüfer Belediyesi, Avrupa Caz Ağı'nın, 16-19 Eylül tarihlerinde Estonya'nın Tallinn kentinde organize ettiği Avrupa Caz Ağı Genel Kurulu ve Avrupa Caz Konferansı’na katıldı. 

Bu yıl 6.  kez düzenlenen Nilüfer Caz Tatili ile 2020 yılında Avrupa Caz Ağı’na üye olan  Nilüfer Belediyesi, Avrupa Caz Ağı Genel Kurulu ve Avrupa Caz Konferansı’na katılarak Avrupa’nın farklı ülkelerinden 200’ü aşkın katılımcı ile görüş alışverişinde bulunma şansı elde etti. 

Söyleşi ve  panellerin gerçekleştiği konferans, düzenlenen konserlerle renklendi. Jazz Estonia ve Jazzkaar festival organizasyonlarına ev sahipliği yapan konferans boyunca, paralel çalışma grubu etkinliklerinde ulusal organizasyonlar, cinsiyet eşitliği, sosyal içerikler, iklim değişikliği,  çevresel bozulma ve kolektif dijital yayın konularının yanı sıra pandemi sonrası dönemde sektörün beklediği olası değişiklikler üzerinde duruldu.

Nilüfer Belediyesi adına konferansa katılan belediye çalışanları, bu kapsamlı uluslararası konferansta, Avrupa'nın birçok festival organizasyonu temsilcileriyle tanışıp, ilerleyen dönemler için sürdürülebilir iş birliği, dayanışma ve kültürlerarası alışveriş konusunda görüş birliğine vardı. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat