Müziğin kardeşliği buluşması

Okunma: 98
BÜYÜKŞEHİR 14 Aralık 2021 13:37
Videoyu Aç Müziğin kardeşliği buluşması
A
a

Balkanlar’dan gelen ses ve saz sanatçıları, Büyükşehir Belediyesi Kültür Akademisi’nde Türk müziğine gönül veren sanatseverlerle buluştu.

Saraybosna'dan gelen Rkud Proleter Sarajevo Derneği’ne mensup ses ve saz sanatçıları, ‘Müziğin Kardeşliği Buluşmaları’ etkinliği kapsamında Kültür Akademisi Ressam Şefik Bursalı Salonu’nda Bursalı sanatseverler ile bir araya geldi. Muhteşem gecede sanatseverler, insanlığın ortak evrensel dili olan müzik ile buluştu ve karşılıklı sevgi, barış, kardeşlik duygularıyla kültür alışverişinde bulundu.

Özel buluşma, tarihi belediye binası önünde Ertuğrulgazi Mehter Derneği'nin verdiği konserle başladı. Daha sonra dernek başkanı ve Kültür Bakanlığı Sanatçısı Hilmi Bozdemir yönetiminde Müzeyyen Senar TSM Topluluğu, Türk musikisinin seçkin eserlerini seslendirdi. Son olarak Rkud Proleter Sarajevo Derneği ses ve saz sanatçıları, Balkan ezgileriyle salonu coşturdu. Gecede eğlence doruk noktasına ulaştı.

IOFF Başkanı Faruk Alkaya, Rkud Proleter Sarajevo Derneği Başkanı Sahudin Kacar ve Ertuğrulgazi Mehter Derneği yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu gecede, katılımcılara çiçek ile hediye takdimi yapıldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat