Mudanya Belediyesi Ayçiçek yağı ve buğday unu üretecek

Okunma: 119
İLÇELER 21 Aralık 2021 19:40
Videoyu Aç Mudanya Belediyesi Ayçiçek yağı ve buğday unu üretecek
A
a

Belediyeye ait arazilerde, refüj ve parklarda yetişen zeytinleri toplayarak, zeytinyağı haline getirdikten sonra ihtiyaç sahibi vatandaşların sofralarına taşıyan Mudanya Belediyesi, şimdi de kenti ayçiçek yağını ve buğdayını üretecek.

Balabancık mahallesi Çalılık mevkiinde belediyeye ait 121 dönümlük araziye dönüşümlü olarak ayçiçek ve buğday ekip, elde edilen yine ihtiyaç sahiplerine dağıtacak. 

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Balabancık mahallesi ziyaretinde ayçiçek ve buğday yatırımını mahalle sakinlerinin ve muhtarlığın desteğiyle yapacaklarını belirtti. 

Toplanan ürünlerin, işlenmek üzere yağ ve un üretim tesislerine gönderileceğini, elde edilen ayçiçek yağı ve unun Zeytin Dalı ekibi tarafından Mudanya’daki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacağını kaydeden Başkan Türkyılmaz, “Her gramında alın teri olan zeytinyağımızı sevgiyle üretip, emeğimizi sevgiyle besliyoruz.

Ürettiklerimizi de Zeytin Dalı birimimize kayıtlı ailelerimizle adil bir şekilde paylaşıyoruz. Belediyemize ait bir başka arazimizde de aynı şekilde ürettiğimiz ürünlerden elde ettiğimiz yağ ve unları hemşehrilerimle paylaşacağız. Hem ihtiyaç sahibi ailelerimizin hem de üreten çiftçimizin yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Başkan Türkyılmaz, Balabancık’a halı saha ve halk bahçesi yapılacağını da sözlerine ekledi.  
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat