Can GİCVAN

Düştük! Siz de düşün yakamızdan...

27 Mayıs 2019 13:15
A
a
Tarih: 16 Mayıs. 2010 son maçlarda mucize gerçekleşmiş ve İlk Şampiyonluk gelmişti.

26 Mayıs 2019’da bir mucize daha bekledik ama olmadı ve olmayacağı da elimize gelen fırsatları haftalardır değerlendiremeyince görünmüştü. Yıllardır sürekli gerileyen kadro kalitesi, kartopu gibi büyüyen borçlar, beceriksiz Yönetimler sebebi ile, Tünelden gelen ışığın, aydınlık gelecek değil, üstümüze gelen ağır yük treni olduğunu birçok kişi gibi görüyor ve bas bas bağırıyorduk. Yazılarımızda çıkış yollarını da yazmıştık.

O tren şimdi hepimizi ezdi geçti. 

Ne acıdır ki, yıllardır çabalayan ama bir türlü çıkamayan Bursaspor Basketbol’un 500.000 €’ya Süper Lige çıktığı sene; Bursaspor Futbol takımı, PTT 1.Lige düştü. Geçen yıl bu zamanlarda tekrar seçilen Başkan, ben bu işi artık öğrendim demişti. Tüzük gereği yapması gereken Stratejik Planlamayı yapmadığı gibi, futbolun başına profesyonelliği getirmesi gerekirken, getirdikleri ve sonunda yaşattıkları sebebi ile Kendisine otur: SIFIR diyorum. Yeşil Bursa’dan sonra Bursasporu da düşürmeyi başardınız, tebrikler! O verdiğiniz paraları en az 5 yıl istemeyin de Bursaspor’luluğunuzu görelim.

Malatyaspor geçen gün kongre yaptı. Borcunu 26 Milyon TL’den 11.5 milyon TL’ye indirmiş ve Avrupa’ya gidiyor. Gıpta ettim. Bizim Yönetim sağolsun, borcu 500 milyon TL’ye (eski para ile 500 trilyon!) çıkardı ve Süper Lig'den düşürdü.

Şampiyon olduğumuz yıldan bu yana, Yönetimler - Teknik adamlar - Basın - Yerel Dinamikler! ve hatta taraftarlarımız, daha çok para harcanarak, daha fazla başarı gelmesi garanti gibi, sürekli transfer istedi ve Milyon Euro’luk transferlerden aşağısı kimsenin gözünü doyurmadı. Sanki Çin Malı pazarından ne alırsan 1 milyon!

Futbol Kulübünün işi futboldur, Üretimi de futbolcudur. Her şirkette olan İdari işleri ve Mali işleri bir kenara koyarsanız, futbol alanında doğru yapılanması olmayan bir kulübe çok güzel (maalesef) örnektir Bursaspor.

Beceriksiz Yönetimler / Yöneticiler ile, getirdikleri Teknik adamlar ve Bursaspor’umuzun başından eksik olmayan  menajerler sayesinde geldiğimiz nokta bu.

DÜŞTÜK!

Son 9 yıldaki tüm eski Yöneticiler, Bursaspor ile iş yapan Menajerler, bu Menajerlerin ve Yönetimlerin getirdikleri Teknik adamlar ve değerinin çok üstünde getirilen futbolcular, Şehrin dinamikleri, görevini tam yapmayan Basın, bir araya gelip birlik olamayan Yönetimi etkin olarak denetleyemeyen Taraftarlar ve Taraftar Dernekleri, Görevi Yönetimi uyarmak olması gereken ama daha hep destek-tam destek modundaki Divan Kurulu, velhasıl bu işte az- çok parmağı olan herkes,
Bursaspor düştü.

BURSAMIZ düştü. 

Siz de DÜŞÜN YAKAMIZDAN! 
Bu arada, geçen haftaki rezaleti de yazmadan edemeyeceğim. Maraton alt tribünde yüzlerce Kombineli taraftar, yerlerinin Yönetim tarafından gasp ettirilmesi sayesinde maça kadar gidip- geri dönmüştür. Bu insanlar, yıllardır kombine alıyor ve ödülü bu mu olmalı. Kötü bir sonuçta sahaya inmeye hazır taraftarlarla birlikte takım üzerinde yaratılan gerginlik ile geçen hafta aslında düşmüştük, bu hafta ise perçinlendi. Merdivenlerin dolu olmasından kaynaklı cezayı, bu kararı alan Yöneticiler ödemeli. Aslında geçen hafta hakkımız gasp edildiğinden suç duyurusu bile yapmamız gerekirdi, ama sustuk. Suskunluğumuz kabul edişimizden değil, Bursaspor’umuzu çok sevdiğimizdendir. Ama artık, tüm taşları dökelim. 

Eğer Profesyonelliği ön plana alan, Kurumsallaşmayı sağlayan, Bursaspor ve Bursa’nın tek kuruşunu parasını çarçur etmeyen, 100.000-200.000 Euro ancak edecek futbolculara, 1.000.000-1.250.000 € vermeyen, ne yapacağını bilen, Bursasporu çok daha etkinleşmesi gereken altyapısı ve Bursasporlularla kalkındıracak: Hedefleri net - görevleri net ve birbirine inanmış bir Ekip olarak gelecek bir Yönetim olmayacak ise, kimse bu göreve talip olmasın.

Ali Ay ve Yönetimi, derhal istifa etmelidir. Çok geç kalmıştır. 

Seneye bu şehir ve takım düştüğü yerden, güçlenerek acil çıkmazsa, bir daha çıkamaz. 

Hepimize geçmiş olsun...   
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
BURSA
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat