Kültür Akademisi’nde ‘Hayalden gerçeğe’

Okunma: 56
BÜYÜKŞEHİR 16 Aralık 2021 17:18
Videoyu Aç Kültür Akademisi’nde ‘Hayalden gerçeğe’
A
a

Su kabağı ve ahşap işleme sanatçıları Meral Kaya ve Bahar Kaya kardeşlerin birbirinden değerli özel koleksiyon eserleri, ‘Hayalden Gerçeğe’ sloganıyla Kültür Akademisi Ressam Şefik Bursalı Salonu’nda sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Kültür Akademisi Türk halk kültürü bilim-sanat dalı eğitim programı kapsamında gerçekleşen etkinlikte, su kabağı ve ahşap yakma sanatının incelikleri ‘uygulamalı seminerler ile’ akademi öğrencileri ve sanatseverlerle paylaşılıyor. Eğitim seminerleri 20 Aralık Pazartesi saat 13.00, 21 Aralık Salı saat 10.00 ve 22 Aralık Çarşamba saat 15.30’da Kültür Akademisi Ressam Şefik Bursalı Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Bereketli topraklarda yetişen bir ürünün estetik, ruh ve süsleme sanatının incelikleriyle güzel bir sanat eserine dönüştüğünü gözler önüne seren sergi, sanatseverlerden tam not aldı. Kültür Bakanlığı Sanatçısı Tuğberk Çelikkol, Bursa Uluslararası Sanat ve Sanatçılar Derneği Başkanı Özlem Fatma Gürbüz, Beyazay Derneği Bursa Şube Başkanı Füsun Koyunlular da sergide Meral Kaya ve Bahar Kaya kardeşlerin heyecanına ortak oldu.

Sergiyi gezen Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Süleyman Çelik de Meral Kaya ve Bahar Kaya kardeşleri tebrik etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat