KPSS sınavı iptal edildi...

Okunma: 66
Güncel 4 Ağustos 2022 14:08
Videoyu Aç KPSS sınavı iptal edildi...
A
a

ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, soruları önceden sızdırıldığı iddia edilen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) iptal edildiğini duyurdu.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy,31 Temmuz'da yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) iptal edildiğini açıkladı.

Anadolu Ajansı'na konuşan Ersoy, "İlk inceleme sonuçlarına göre bu sınavda adaylara yöneltilen sorulardan bazılarının, bir yayınevinin soru kitapçıklarında yer aldığı tespit edilmiştir. Her şeyden önce, böyle bir tablonun hem kurumumuzun çalışma ilkeleri hem hukuk hem de kamuoyu vicdanı bakımından kabulü asla mümkün değildir" dedi.

ÖSYM Başkanı Ersoy, 6-7 Ağustos ve 14 Ağustos'ta yapılacak KPSS oturumlarının da ertelendiğini belirterek "İptal edilen ve ertelenen sınavlara ilişkin yeni takvim en kısa sürede kamuoyuyla paylaşılacaktır. Yeni KPSS takvimi 17 Eylül'de başlayacaktır" dedi.

"Tüm adaylardan özür diliyoruz"
"Hiç arzu etmediğimiz şekilde iptal ve ertelemelere sebebiyet veren bu talihsiz süreçten dolayı tüm adaylardan özür diliyoruz" ifadesini kullanan Ersoy, "Sınavı iptal edilen KPSS adaylarından, gireceği yeni sınav için herhangi bir ilave ücret talep edilmeyecektir" açıklamasında bulundu.
Kaynak : Deutsche Welle Türkçe
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat