Kılıçdaroğlu: "Bugün elektriğimizi kesmişler!"

Okunma: 61
Güncel 21 Nisan 2022 14:15
Videoyu Aç Kılıçdaroğlu: "Bugün elektriğimizi kesmişler!"
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun evinin elektriği kesildi.

9 Şubat’ta “Erdoğan 31 Aralık’ta imzaladığı zamları geri çekinceye kadar ben, bugünden itibaren gelecek hiçbir elektrik faturamı ödemeyeceğim” açıklamasında bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün sosyal medyadan paylaştığı mesajla evinin elektriğinin kesildiğini duyurdu ve bundan sonraki süreci konuşmak üzere tüm halkımızı akşam 21 sularında ekranları başına davet etti.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Eşimden az önce haber geldi, bugün elektriğimizi kesmişler. Buna maruz kalan milyonlar için çıktım bu yola. Bu eylemim bir sivil itaatsizlik çağrısı değildir. Bir direniştir. Eylemim ülkenin karanlıkta kalan ailelerine, çocuklarına ses olmak içindir” notuyla paylaştığı video mesajda şunları söyledi:

"Sevgili halkım; eşimden az önce bir haber geldi, bugün elektriğimizi kesmişler. Hepinizin malumu, milletimiz çok zor günlerden geçiyor. Hanelerin belini büktüler. Enerjiye yaptıkları zamlar 3 yılda yüzde 400’ü aştı, tam yüzde 400. “Geri çekin zamları” dedim, çekmediler; oysa enerji temel bir insan hakkıdır, ekmek gibidir, su gibidir, hava gibidir, hakkındır elektrik ey halkım.

Şimdi gelelim can alıcı soruya… 2021’de kaç abonenin elektriği kesildi derseniz; 2021 yılında toplam 3 milyon 449 bin 344 abonenin elektriği kesildi. 4 milyon abone yahu, 4 milyon! Kişi değil abone, dile kolay, kaç kişi demek bunun hesabını varın siz yapın. Çektiğimiz, size çektirilen çileye bakın Allah aşkına!

Et ve Süt Kurumuna yatağa aç giren çocuklar için gitmiştim. Oysa zavallı yoksul çocuklarımız, hem aç he ışıksız giriyorlar yataklara. Bu eşkıya düzenine karşı faturamı ödemeyeceğimi söyledim. Ödeyemeyeceğimden değil, ödeyebilirim; ama bu nasip kısmet uğruna verilen kavgada yerimiz belli olsun istedim, Halil İbrahim Sofrasına ben de oturmak istedim, ödemedim, ödeyemeyenlerin sesi olmak istedim.

Bundan sonraki süreci konuşmak üzere tüm halkımızı akşam 21 sularında ekranları başına davet ediyorum, görüşmek üzere."
Kaynak : https://chp.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat