Karacabey’de özel çocuklardan Başkan Özkan’a özel ziyaret

Okunma: 86
İLÇELER 4 Nisan 2023 13:55
Videoyu Aç Karacabey’de özel çocuklardan Başkan Özkan’a özel ziyaret
A
a

Karacabey’de, Otizm Farkındalık Günü etkinlikleri kapsamında Yaşameli Rehabilitasyon Merkezi öğrenci ve velileri, Belediye Başkanı Ali Özkan’ı makamında ziyaret etti. Eğitmenler eşliğinde gerçekleşen ziyarette Başkan Özkan misafirleri ile yakından ilgilendi, başkanlık koltuğuna oturmak isteyen çocukları da kırmadı.

Karacabey’de, Otizm Farkındalık Günü etkinlikleri kapsamında Yaşameli Rehabilitasyon Merkezi öğrenci ve velileri Belediye Başkanı Ali Özkan’ı makamında ziyaret etti. Eğitmenler eşliğinde gerçekleşen ziyarette Başkan Özkan misafirleri ile yakından ilgilendi, başkanlık koltuğuna oturmak isteyen çocukları da kırmadı.

Yaşameli Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Ümran Subaşı ziyarette yaptığı konuşmada, “Otizmliler çok iyi duyuyor ve görüyorlar ama bizlere tepki veremiyorlar. Biz, kurumumuzda farklı eğitimler yapıyoruz, tek düzey eğitimle gitmiyoruz. Bireye göre çalışıyoruz. Sosyal etkinliklere de çok önem veriyoruz. Onların sosyalleşmesi ve buraya gelip bu koltuklara oturması gerçekten çok büyük olay. Bunun için sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Ülkemiz örnek oluyor

Belediye Başkanı Ali Özkan da yaptığı açıklamada, “Sosyal devlet anlayışı çok daha büyük önem kazandı. Özel destek gereken insanlarımız, devletimizin destekleri ile artık daha değerli hissediliyor. Hem aileleri hem de toplum tarafından olması gereken, çağdaş devletlerde yapılması gereken bir çalışma bu. Türkiye bu noktada birçok ülkeye örnek oluyor. Karacabey Belediyesi olarak, özel çocuklarımızın sosyalleşmesi anlamında üzerimize neler düşüyorsa, imkanlar çerçevesinde yapmaya çalışıyoruz. Bildiğiniz gibi spor salonumuza götürüyoruz. Çeşitli etkinliklerde beraber olup, onlarla güçlü bir iletişim sağlıyoruz. Ayrıca beslenme alışkanları noktasında ailelerin çocuklarına örnek olması gerekiyor. Pandemiyi yaşadık, doğal hayatın önemi bir kez daha ortaya çıktı. Doğal ve sağlıklı beslenmemiz gerekiyor, kendimizi ve bağışıklık sistemimizi güçlendirmemiz gerekiyor, daha dirençli vücuda sahip olmamız gerekiyor. Yaptığınız örnek çalışmalardan dolayı teşekkür ederim” dedi.

 

 

 

 

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat