Gelecek Partisi Bursa İl Başkanı Alpaslan Yıldız: “Vatandaşlarımızın derdi bizim! Çözmekle yükümlüyüz!”

Okunma: 90
Güncel 9 Ağustos 2022 20:31
Videoyu Aç Gelecek Partisi Bursa İl Başkanı Alpaslan Yıldız: “Vatandaşlarımızın derdi bizim! Çözmekle yükümlüyüz!”
A
a

Gelecek Partisi Bursa İl Başkanı Alpaslan Yıldız, İl Yönetim Kurulu Toplantısı’nda ilin kronik sorunları haline gelen ulaşım, su tüketimi, kamulaştırma, belediye yıkımları konularının masaya yatırıldığını söyledi. 

İl Başkanı Alpaslan Yıldız toplantıda; “Bugüne kadar Bursa’yı sahipsiz bırakmadık bugünden sonrada aynı azim ve kararlılıkla sorunların takipçisi olacağız.” dedi. 

“Bakım Çalışmalarında Vatandaşlarımız Daha da Mağdur Olmasın!”

Başkan Yıldız; “BursaRay’ın bakım çalışmaları nedeniyle vatandaşlarımızın gece saatlerindeki ulaşımlarında mağdur olduklarına dair duyumlar alıyoruz. BursaRay ağustos ayı için bakım çalışması yapacağını sosyal medya aracılığı ile duyursa da vatandaşlarımızın büyük bir kısmının bu gelişmeden haberi olmamış.  BursaRay’ın ilanında 23,30-06,45 saatleri arasında Kültürpark-Karaman-Nilüfer İstasyonları arasında otobüs seferleri yapılacağı ifade edilmesine rağmen ilk gün sorunsuz yapılan bakım çalışmalarında ikinci günden itibaren sınırlı sayıda otobüs ile Şehreüstü-FSM-İhsaniye istasyonlarına çekilen bakım çalışması 23,00 den itibarene alınması vatandaşlarımızda soğuk duş etkisi yarattı. Geçmişteki bakım çalışmaları 01,30-06,00 arasında yapılırdı. Vatandaşlarımızın daha fazla mağdur olmaması için seferlerin talebe göre 01,30 da bakım çalışmasının başlatılmasının uygun olduğunu söylemek durumundayız. 

T2 Hattı uzun bir bekleyişin ardından açıldı

Bu hatta istasyon yerlerinin yerleşim yerlerinin düşünülmeyerek yapıldığı ve İpek Böceği’nin trafik stresi yaşamamasına rağmen çok ağır ilerlediği yönünde vatandaşlarımızdan çok sayıda şikayet alıyoruz. İlerleyen zamanlarda bu şikayetler dikkate alınırmı bunu da bilmek isteriz.” dedi.

“Bursa’da Kuraklık Ne Aşamada!”

Başkan Yıldız; Bursa’nın diğer önemli meseleleri içinde; “Bursa’da adı konmamış bir kuraklık yaşıyoruz. BUSKİ bu konuda nasıl bir çalışma yürütüyor?

Çınarcık’tan isale hattı Doğancı ve Nilüfer Barajlarına getirilecekti, bu proje ne aşamada? Bursa’daki sulama kıtlığı nedeniyle Bursa Ovası başta olmak üzere tarımsal sulamayı besleyen pompalar kepenk indirdi, içme suyu için kullanılan 175 pompanın akıbeti nedir? Geçmiş yıllarda 30 civarı olan damacana su firmasının Bursa’da su sıkıntısı başlar başlamaz ikiye katlandığı iddiaları doğrumudur? 

Biz aslında bu sorularla Bursa’nın istikbali noktasında perde arkasında kalan gerçekliğe dikkat çekmek istiyoruz. Ulaşım ve Su konularında sorduğumuz sorulara içtenlikle ilgili makamlardan yazılı bir cevap bekliyoruz.” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat