Düğün yemekli, öpülmek için emekli..!

Okunma: 62
Güncel 30 Haziran 2022 21:13
Videoyu Aç Düğün yemekli, öpülmek için emekli..!
A
a

Osman GÜRÇAY yazdı...

Çalışma dünyasına göre;

Emeklilik, hayatlarını çalışarak sürdüren kişilerin yaşlılık dolayısıyla çalışamayacağı var sayılıp o günlerde kimseye muhtaç olmamak, sağlık hizmetleri, maaş alabilmek ve insanca yaşayabilmek için kazançlarından prim ödeyerek planlı bir şekilde çalışmayı bırakmalarıyla başlayan durumlarına verilen isimdir. Bu kimselere emekli veya tekaüt denir.

Çalışana göre emekli;

SGK'lı işlerde çalışıp devlete vergi vererek vatandaşlık görevini yerine getiren, geleceğini garanti altına almak için kazancından sigorta primi ödeyen, yaşlılık günlerinde kimseye muhtaç olmadan insanca  yaşamını devam ettireceği hayalini kuran ama o günler geldiğinde açlıkla mücadele eden saf insanlara emekli denir.

 Hükümetlere göre emekli;

Çalışanların yıllarca ödediği primler hesapsızca ve pervasızca harcanarak aslında karlı bir sektör olan emeklilik sistemini iflas ettirdikleri için, hak sahiplerine insanca yaşamayı bırakın açlık sınırının altında hem de devlet kesesinden sanki bağış yapar gibi bir anlayışla maaş verdikleri gereksiz, bir önce açlık ve bakımsızlıktan ölmesi gereken nefes alan canlılardır.

Yazının tamamını okumak için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız...
https://www.lifebursa.com/yazarlar/osman-gurcay-12/dugun-yemekli-opulmek-icin-emekli-63008
Kaynak : https://www.lifebursa.com/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat