Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rami Kütüphanesi Açılış Töreni’ne katıldı

Okunma: 64
Güncel 13 Ocak 2023 16:25
Videoyu Aç Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rami Kütüphanesi Açılış Töreni’ne katıldı
A
a

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rami Kütüphanesi Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Ülkemizin, özellikle de İstanbul’un tarihî ve kültürel mirasına sahip çıkmayı, ecdada karşı sorumluluğumuzun bir gereği olarak görüyoruz” dedi.

Kütüphaneye dönüştürdükleri Rami Kışlası’nın, ülkenin son iki buçuk asırlık tarihinde çok önemli bir yeri olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sultan İkinci Mahmut, 1828-1829’daki Osmanlı-Rus Savaşı’nın askerî ve idari yönetimini bu kışladan yürütmüştür. Cumhuriyet döneminde de aynı amaçla uzunca bir süre kullanılan kışla, daha sonra gıda toptancıları sitesi de dâhil farklı biçimlerde değerlendirilmiştir” dedi.

“KÜTÜPHANEMİZ HAFTANIN HER GÜNÜ KİTAPSEVERLERE HİZMET VERECEKTİR”

Zaman içinde ciddi bir tahribata uğrayan Rami Kışlası’nı, İstanbul’un en büyük kütüphanesi olarak düzenlemek için yürüttükleri çalışmaların bittiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Rami’yi, sadece bir kütüphane değil, pek çok faaliyetin de yapılabileceği bir kültür merkezi olarak planladık. Buradaki kütüphanemiz haftanın her günü, günün 24 saati gençlerimiz başta olmak üzere kitapseverlere hizmet verecektir” açıklamasında bulundu.

“Ülkemizin, özellikle de İstanbul’un tarihî ve kültürel mirasına sahip çıkmayı, ecdada karşı sorumluluğumuzun bir gereği olarak görüyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sadece bununla kalmayıp modern sanatların ülkede yaygınlaşmasını sağlayacak projeleri de hayata geçirdiklerini söyledi.
Kaynak : https://www.tcmb.gov.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
BURSA
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat