BUSKİ’den sel bölgesine anında müdahale

Okunma: 62
BÜYÜKŞEHİR 24 Mayıs 2021 13:56
Videoyu Aç BUSKİ’den sel bölgesine anında müdahale
A
a

Bursa’nın Karacabey ilçesinde etkili olan sağanak yağışın yol açtığı sel, içme suyu hatlarında da tahribata yol açarken, anında müdahalede bulunan BUSKİ ekipleri, hatların onarımını kısa sürede yaparak, bölge halkının susuz kalmamasını sağladı.

Karacabey’in kuzey kıyılarındaki sahil mahallelerinde geçtiğimiz Cuma günü etkili olan sağanak yağış, sel felaketine neden oldu. Can kaybının yaşanmadığı felaketin ev ve iş yerleri ile altyapı hatlarında neden olduğu ağır tahribat, Bursa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Karacabey Belediyesi ve BUSKİ Genel Müdürlüğü ekiplerinin yoğun çalışmalarıyla giderildi. Şahmelek, Yeşildere, Dağkadı, Okçular ve Kurşunlu mahallelerinde taşkın sonrası hasar gören kaptaj ve isale hattının onarımları BUSKİ ekiplerince gerçekleştirilerek, bölgede yaşanması muhtemel su sorununun da önüne geçilmiş oldu. BUSKİ ekiplerinin gayretli çalışmalarıyla Kurşunlu’da 400 metre isale hattı, Şahmelek mahallesinde 150 metre isale hattı imalatları ile kaptaj ve hat onarımları gerçekleştirilerek su temini sağlandı.

Bununla birlikte Kurşunlu ve Malkara bölgesinde oluşan taşkın sonucu tıkanan menfez ve deşarj kanalları da BUSKİ ekiplerinin çalışmasıyla açıldı. Sel felaketi sonrası altyapı hatlarında meydana gelen tahribata BUSKİ ekiplerinin zamanında ve yerinde gerçekleştirdiği müdahale ile bölgede yaşanması muhtemel daha büyük sorunların önüne geçilmiş oldu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat