Bursalı mimarlar, 2021’e sergi ile veda etti

Okunma: 57
Güncel 31 Aralık 2021 13:41
Videoyu Aç  Bursalı mimarlar, 2021’e sergi ile veda etti
A
a

Mimarlar Odası Bursa Şubesi, düzenlediği yılbaşı organizasyonunda üyelerini Tofaş Anadolu Arabaları Müzesi’nde buluşturdu. Mimarlar ayrıca müzede ‘Kantarın Topuzu Sergisi’ni de gezdi.

TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi, yeni yıl organizasyonu ile üyelerini bir araya getirdi. 

Mimarlar Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Rahmi Dede, salgın nedeniyle zorlu bir yıl geçirdiklerini, meslektaşlarının çalışmalarının bu durumdan oldukça etkilendiğini belirterek, “Hem üyelerimizin yıl boyunca yaşadıkları stresi atmalarını sağlamak ve onlara moral vermek hem de onlarla yıl değerlendirmesi yapmak amacıyla bu organizasyonu düzenledik. Organizasyonumuz için de mimari olarak başarılı bir restorasyon örneği olan ve kent içinde keyifli bir mekâna dönüşen Tofaş Anadolu Arabaları Müzesi’ni tercih ettik. Müze yerleşkesinin içinde yer alan Fayton Kafe’nin bahçesinde açık havada samimi ve keyifli bir ortamda üyelerimizle buluşmaktan mutluyuz. Herkese sağlıklı, mutlu ve salgından uzak bir yıl diliyorum” dedi. 

Mimarlar Odası Bursa Şubesi üyeleri organizasyon kapsamında ayrıca Tofaş Anadolu Arabaları Müzesi Müdürü Aylin Tatlı ve Sanat Tarihçisi Nurten Köroğlu eşliğinde, Y. Mimar A. Naim Arnas’ın özel koleksiyonunda yer alan eserlerden oluşan “Kantarın Topuzu: Teraziler, Ağırlıklar, Ölçü Aletleri” Sergisi’ni de gezdi. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat