Bursa Valisi Yakup Canbolat'tan Kızılay Haftası mesajı

Okunma: 54
Güncel 1 Kasım 2021 15:15
Videoyu Aç Bursa Valisi Yakup Canbolat'tan Kızılay Haftası mesajı
A
a
Kızılay; “ayrım yapmaksızın insanların acısını önlemeye ve hafifletmeye çalışmak, hayatlarını ve sağlıklarını korumak, toplumun güç ve kaynaklarını harekete geçirerek insan saygınlığının korunması için her koşulda, yerde ve zamanda muhtaç ve korunmasız insanlara yardım etmek ve toplumun afetlerle mücadele kapasitesinin geliştirilmesini desteklemek” olarak ifade ettiği misyonu ile 153 yıldır yoluna devam eden dünyanın en köklü ve güçlü yardım teşkilatlarından birisidir. 

Tüm toplumu kucaklayan ve tüm toplumun da kendisini kucakladığı Kızılay, savaşta ve barışta gönüllü olarak yardımda bulunurken dil, din, ulus, renk gibi hiçbir ayrım yapmadan ve çıkar gözetmeden insanların yardımına koşmaktadır. 

İnsanlık adına ulvi görevler üstlenerek ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, özellikle de “pandemi süresince” göstermiş oldukları destek ve yardımlardan dolayı Türk Kızılay’ının değerli yönetici ve çalışanları ile hayırsever vatandaşlarımıza bu vesile ile minnettarlığımızı ifade etmek isterim. 

1868 yılında “Hilal-i Ahmer Cemiyeti" adı altında kurulan, gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaşarak ülkemizin medar-ı iftiharı olan Türk Kızılay’ının 153. Kuruluş Yıldönümünü tebrik ediyor, Kızılay’ın değerli yönetici, çalışanları, gönüllüleri ve tüm halkımızın Kızılay Haftası’nı kutluyorum. 

Yakup CANBOLAT
Bursa Valisi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat