Bursa Valisi Yakup Canbolat’tan 10 Kasım mesajı

Okunma: 73
Güncel 10 Kasım 2021 13:03
Videoyu Aç Bursa Valisi Yakup Canbolat’tan 10 Kasım mesajı
A
a

Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83. yıl dönümünde bir kez daha şükranla anıyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83. yıl dönümünde bir kez daha şükranla anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk; övgüye değer birçok meziyeti şahsında toplamış büyük bir devlet adamıdır. Sadece milletimizin değil, bütün insanlığın hayranlığını ve takdirini kazanmış bir liderdir.

Hayatını ülkesine ve milletine adayan Atatürk, ülkenin içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkânlara rağmen, milletinden aldığı güç ve destekle bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik etmiştir. O’nun en büyük ideali, Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde, müreffeh bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktı.

O bizlere, büyük badireler geçirdiğimiz milli mücadele safhasında, milletiyle birlikte omuz omuza kazanılan zafer sonrasında sahip olduğumuz en büyük mirası, ‘millî hâkimiyet’ ilkesi ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni bıraktı. Bugün, bizler de büyük önderin gösterdiği istikâmet doğrultusunda Cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, kazanımlarını arttırarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere çıkarma gayreti içerisinde, yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz.

Türk Milletinin istiklaline ve istikbaline adanan 57 yıllık bir ömrün her safhasını gençlerimize ve çocuklarımıza iyi anlatmalı ve onları, emaneti teslim alacakları bilinciyle yetiştirmeliyiz. Şunu da unutmamak gerekir ki, Atatürk’ü anmak ve sevgisini yaşatmak, bizlere bıraktığı ideal ve emanetlerini daha da ilerilere taşımakla mümkündür.

Bu vesileyle , ebediyete irtihalinin 83. Yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha saygı, sevgi, şükran ve rahmetle anıyoruz.

Yakup CANBOLAT
Bursa Valisi   
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat