Bursa Valisi Yakup Canbolat'tan "Muhtarlar Günü" mesajı

Okunma: 68
Güncel 19 Ekim 2021 12:50
Videoyu Aç Bursa Valisi Yakup Canbolat'tan "Muhtarlar Günü" mesajı
A
a
Milli İradeyi en ücra noktada temsil eden ilk merci şüphesiz ki “muhtarlık” müessesesidir. Köy ve mahallelerde vatandaşlarımızın karşılaştığı sorunlara birinci elden muhatap olan muhtarlarımız, fedakâr ve özverili bir şekilde vatandaş ve devlet kurumları arasında köprü olma görevini üstlenmişlerdir. 

Seçimle iş başına gelen ve demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olan muhtarlarımız, köy ya da mahallelerde devletin tüm kurumlarının temsilciliğini yürütmekte çok önemli ve aynı zamanda zor bir görevi yerine getirmektedirler. Özellikle; köylerde ve kırsal mahallelerde devletimizin vatandaşlarımıza ulaşmasında, vatandaşlarımızın ise taleplerini devlet kurumlarına iletmesinde birinci derecede yetkili ve etkilidirler.

Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde, Devletimizin tüm kurumlarını temsil etmektedir. 

Hepimizin birleştiği müşterek nokta şüphesiz; vatandır, millettir, bayraktır, devlettir, Bursa’dır, hedef ise milletimizin refahı, devletimizin bekasıdır. 

Muhtarlarımıza özellikle teşekkür etmek istiyorum. Çünkü, kalkınan ve sürekli büyüyen ülkemizin, hedeflerine birlik ve beraberlik içerisinde ulaşabilmesi için mahallemizden büyükşehirlerimize kadar Devletimizin tüm birimlerinin uyum ve iş birliğiyle hareket ettiklerini; muhtarlarımızın bu istikamette halkın içinden gelen kişiler olarak büyük katkı sağladıklarını bizzat müşahede etmekteyim.

Vatandaşımızın derdiyle dertlenen, halkın tercihiyle, seçimiyle iş başına gelmiş tüm muhtarlarımızın kendilerine ve ailelerine sağlıklı, huzurlu bir hayat diliyor, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum.

Yakup CANBOLAT
Bursa Valisi

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat