Bursa Temayül Yoklamaları analizi…

Okunma: 75
Bursa 3 Nisan 2023 14:42
Videoyu Aç Bursa Temayül Yoklamaları analizi…
A
a

Osman GÜRÇAY yazdı... (Yorumlu & Yorum)

Temayül yoklaması nedir sorusunun kesin cevabı:  Önseçimlerin ciddiyetini, yasa gereği uyulması gereken kuralları ve sürece hazırlık telaşını göze alamayanların icat ettiği bir “gaz alma” operasyonudur.

Bunu her zamanki gibi ilk olarak Ak Parti geçen hafta yaptı. Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde yapılan temayül yoklaması en azından aday adaylarının bir gün için de olsa kendine ait bir köşe sahibi olarak fotoğraf çektirerek günün anısının belgesi olarak sosyal medyasının baş köşesine oturdu.

CHP Bursa’da sular durgun aktığından sessizlik hüküm sürmesinin üzerine Bursa gibi 20 milletvekili olan önemli bir şehrin tek seçicisi olan, Gaziantep'de doğan, Adıyaman’da okula başlayan İstanbul’dan MV olan Oğuz Kaan Salıcı hazretlerinin bırakın süreç takibini Bursa’ya kebap yemeye bile gelmediği biliniyor.

Onun yerine aday adaylarını Ankara Tava yemeğe çağırıp da “ yoğunluktan “ görüşmemesi garabetini ortadan kaldırmak amacıyla dar alanda eğilim trendi yoklaması yaptırması ve bunun sonuçlara tesir etmeyeceğini ilan etmesi traji komik bir siyaset müsameresidir.

Yazının tamamını okumak için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız...
https://www.lifebursa.com/gundem/bursa-temayul-yoklamalari-analizi-441315
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat