Aytuğ Onur ile zaman içinde yolculuk

Okunma: 99
Güncel 25 Mart 2023 16:18
Videoyu Aç Aytuğ Onur ile zaman içinde yolculuk
A
a

Osman GÜRÇAY'ın Özel Haberi...

Saygın iş insanı rahmetli Seçkin Onur ağabeyimin oğlu Aytuğ Onur, aile şirket yönetimindeki görevinin yanı sıra BTSO Yönetim Kurulu Üyesi olarak güzel çalışmalara imzasını atmıştı.

Sosyal kimliğini çeşitli STK larda üye ve başkan olarak taçlandıran Aytuğ Onur, bu seçim döneminde de CHP saflarına katılarak Bursa’dan aday adayı oldu.

Onur Aytuğ ile seçimlerden daha çok geçmişten ve ortak dostlarımızdan konuşurken, yarınlarla ilgili hedeflerini,  görev verilirse ve seçilirse Bursa’yı en iyi şekilde temsil edeceğini, iş dünyasının sorunlarının ve Bursa projelerinin takipçisi olacağının sözünü verdi.

Suyun öte yanından Bursa’ya göçen başarılı ve saygın bir ailenin evladına başarılar dilerim.

 AYTUĞ ONUR KİMDİR?

1969 yılında Bursa’da doğdu. Baba tarafından Selanik göçmeni, anne tarafından Gemlikli bir ailenin üyesidir.

EĞİTİM HAYATI:

Eğitim hayatına 1976’da Bursa’da İnal Ertekin İlkokulu’nda başladı. Ortaokula Bursa Anadolu Lisesi’nde başlayıp, lisede aldığı Türkiye derecesi ile Ankara Fen Lisesi’ne geçerek orada tamamladı. 1992 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1993-1995 yılları arasında

Koç Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans programını şeref öğrencisi olarak tamamladı. 2005 yılında Uludağ Üniversitesi İşletme bölümünde doktora programını bitirdi.

İŞ HAYATI:

Aytuğ ONUR, gıda ve temizlik ürünleri üretimi ve dağıtımı yapan sektörünün duayen şirketlerinden Seçkin ONUR A.Ş. ’de yönetim kurulu başkan yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

 SİVİL TOPLUM ALANINDAKİ ÇALIŞMALARI:

1998-2011 yılları arasında GESİAD ve BUSİAD’ın yönetim kurullarında başkan yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Balkan camiasının Bursa’da ve Balkanlarda en etkin sivil toplum kuruluşlarından biri olan BalkanTürksiad’ın Kurucu Başkan Yardımcısı sıfatıyla, 41 iş insanı ile birlikte 2011 yılında kurucuları arasında yer almıştır. 2011- 2014 yılları arası Başkan Yardımcısı, 2014-2016 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır.

Bu dönemde yüzün üzerinde Balkan Belediyesinin katılımı ile Akıllı Belediyecilik Zirvesi düzenlemiştir. Aynı dönemde Bursa’da ilk defa Balkan Ticaret Fuarını gerçekleştirmiştir. 2016-2021 yılları arasında da BalkanTürksiad Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı görevinde bulunmuştur.

 2014 yılında BalkanTürk Eğitim Vakfı’nı (BEV) kurucu Başkan Yardımcısı olarak 41 iş insanı ile birlikte kurmuş, 2014-2019 yılları arasında başkan yardımcısı, 2019-2021 yılları arasında başkanlık görevinde bulunmuştur.

Halen BEV Mütevelli Heyet üyesidir. Vakıf, gençlere yapılan yatırımın ülkeye sunulacak en iyi hizmet olduğu inancıyla her yıl 300’ün üzerinde üniversite öğrencisine burs vermektedir.

 Bursa sevdalısı olan Aytuğ ONUR, Balkanlar ile ticari, sosyal, kültürel ve eğitim ilişkilerinin geliştirilmesinde aktif rol oynamaktadır.

 2013-2022 yılları arasında, Bursa Ticaret Sanayi Odası’nda toplam 2 dönem Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Görev süresi içerisinde BTSO Akademi, Gıda Konseyi, Sağlık Konseyi ve Lojistik Konseyinden sorumlu olarak çalıştı. 2013 yılından bu yana Bursa Ticaret ve Sanayi Odasında Meclis üyesi olarak görev yapmaktadır. 2022’de TOBB delegesi olarak seçilmiştir.

 Ankara Fen Lisesi Mezunlar Derneği, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mezunlar Derneği, Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği, BUSİAD, Balgöç, BalkanTürksiad ve BalkanTürk Eğitim Vakfı Mütevelli Heyet üyesidir.

 İleri seviyede İngilizce ve orta seviyede Almanca bilen Aytuğ ONUR, hayat arkadaşı, eşi Filiz ONUR ile evli ve iki kız çocuğu babasıdır.
Kaynak : https://www.lifebursa.com/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat