Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Seçime doğru...

01.05.2018 23:04 tarihinde yayınlandı 6355 defa okundu 0 defa yorumlandı
Seçime doğru...
Yüksel CİVELEK
Nüfus Cüzdanı fotokopisini kapan Siyasi Partilere koşuyor.

Seçim sürecine girince adaylık başvuruları başladı ki, ne başlamak hemde...

Adayların kendilerini ülke yönetecek kadar bilgi ve birikimli görmeleri elbette çok güzel. En azından mevcut yönetenlere bakınca iyi kötü herkesin kendisinde bir potansiyel görmesi de kabul edilebilir.

Nihayetinde bir siyasi parti içerisinde kim olduğunuzun ve neci olduğunuzun pek önemi kalmaksızın kıyıda köşede üç beş kuruş vekil maaşı ile geçinip gitmek mümkün.

Sigortası, servisi, yemeği olunca, vekillik 'İş Başvurusu' haline geliyor elbette.

4-5 yılcık kim ne derse “evet” diyerek ve belirlenen gün ve saatlerde belirlenen işyerine gidip, söylenen kişi veya karara uygun oyu atınca işi bitiyor.

Kimsenin fazla bir şey beklediği yok. 

Gel de Aday olma hani. 

Etliye, sütlüye ve de cacıklıya bulaşmadıkça Vekillik güzel iş. Al harcırahını git araştırma inceleme gezilerine. Yediğin içtiğin senin olsun, gezip gördüğünü anlat yeter.

Düğünlerde hunharca sergilenen dans figürleri gibi, çık ortaya at ne istersen. Yiyen, yemeyene yedirir zorlada olsa. Sonuçta demokrasi var...

İki kuruş harcayıp beş kuruş kazanmak elinde. Yeter ki iste. Dök parayı ortaya, topla parsayı kenarda. İşte siyasetin halk gözündeki özeti. 

Ya sonra?

Gelsin makamlar, gitsin saltanat. Ver yiyeyim, ört yatayım. Erzurum’lunun dediği gibi “Ört ki ölem”...

Bir kısmı yeni çıkışın verdiği heyecen ile koşuyor elbet başvuru yapmak için. Bir kısmı zaten müzmin aday. Partinin ışıkları akşam yanmaya başlayınca anlıyor ki seçim yaklaştı. Dosya evde hazır. Kaptığı gibi dosyasını, önce biometrik fotoğraf ve hemen partiye müracaat.

Ankara yollarında ön sıraya geçmek için verilen acıklı ve dehşet mücadele. Ön sıralarda kapılacak bir yer için yapılan bu müthiş savaşı ne anlatmak mümkün, nede anlamak.

Kaybedeni bol, kazananı az olan bu oyunda yerini almak isteyenler için son günler.

Milletvekilliği sürecini kaçıranlar için Yerel Seçimler bir yıl sonra yine aynı sahnede. Roller değişse de oyuncular nedense hep aynı.

Bir garip kördöğüşü, bir acayip zor yarış.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Para Piyasaları

Para Piyasaları
Yükleniyor ...

Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçi Defterine Yazarmısınız

İzlenimlerinizi bizimle paylaşın

Deftere Yaz
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Yükleniyor...
Günlük Gazeteler
Oku
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !
Süper Lig
Süper Lig
Yükleniyor...
Foto Galeri Tümü
'Savaş Kimi Vurur?' Eyvah, Kocamın Bir Astroloğu Var!Yurttan kardan adam manzaralarıVinç Bursaray hattına düştü!Anam, Bacım, Avradım oyunundan karelerNilüfer Kadın Korosu 'Yeni Yıla Merhaba' dediBursaFotoFest’te büyük yarış sonuçlandıNilüfer’de onbinler  aydınlık Türkiye için yürüdüBarış Sofrası Nilüfer'de kuruldu
Video Galeri Tümü
65+ lılara özel...Osman Gürçay ile Dünden Bugüne Bursa Öyküleri 3Osman Gürçay ile Dünden Bugüne Bursa Öyküleri 2Osman Gürçay ile Dünden Bugüne Bursa Öyküleri 1Eski Bursa Manzaraları-26Eski Bursa Manzaraları-25Eski Bursa Manzaraları-24Eski Bursa Manzaraları-23Eski Bursa Manzaraları-22
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Yorumlananlar

Arşiv