Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Yıldız Günlükleri 14 - 20 Ekim 2013

Nurhan GENCOL

13.10.2013 23:30 tarihinde yayınlandı 7398 defa okundu 0 defa yorumlandı
Yıldız Günlükleri 14 - 20 Ekim 2013

Merhaba!
 
İkinci haftadır İzmirden tekrar Merhaba!
Hani şu herkesin bayılıp, yaşamak istediği şehirden...
 
Oysa aynı şeyleri hiç bir zaman düşünemedim. İzmir mutlaka çağdaş, güzel ve aydınlık bir şehir... Ama beni hiç cezbetmedi. Hiçbir zaman benim beğenilerim arasında ilk on'a giremedi. Çünkü, yaşanmışlıklarına, dostlarına, çok sevdiklerine, mekanlarına bağlı biri olarak farkında olmadan başka tercihlerim olmuş! Başka şehirler ve mekanlar anılarla tıka basa dolmuş! İzmire yer ve sıra kalmamış!
 
Eminim beni anlayanlar çok olacaktır. Bunun yanında hiç anlam veremeyip, 'ama İzmir yaşanılası şehir!' diyenler hep oluyor. 'Yaşanılası' olabilir ama, bu saatten sonra bir insan için 'Yaşananlar' daha anlamlı oluyor. Yeni başlangıçlar için ise zamanı öne çekmek gibi bir şansımız yok.
 
Kaldı ki, iyi ki de çekme şansım yok. Pişman olmamı gerektirecek, yeni alternatifler düşünmeme sebep olacak isteklerim yok. İyi ki Bursa'da doğmuşum, iyi ki böyle bir şehir var... beni dolu dolu kuşatan ve şekillendiren şehir...hayatımın temelini attığım ve bu temelin üzerine şekil şekil yaşamlar yarattığım sağlam yapı... rengin hertürlüsü, insanın en değerlisi, anıların en anlamlısı... 
 
Sen hep orada kal! Hayatıma anlam katmaya devam et! Dünyanın öbür ucuna gitsemde korkmayayım, çünkü uzaklarda Bursa'nın olduğunu ve oraya döneceğimi bileyim.
 
Evet! Ama bir gerçek var ki; o da şu gördüğümüz gökyüzünün hepimize ait olduğu… o yüzden, onun anlattıkları yer, insan ayrımı yapmaksızın hepimizi aynı ilgilendiriyor.
 
Bu hafta;
 
KOÇ:
Koçlar bu haftadan itibaren ve bir süre sağlıklarındaki ani değişimlere, sağlık dengelerindeki hassasiyete dikkat etmeliler. Evlerinde çok yorucu faaliyetler iyi gelmeyebilir. Koşturdukları, uğraştıkları işlerden olası bazı terslikler nedeniyle ümit kesme raddesine gelebilirler. Neyseki eşleri veya ortakları onları anlıyor. Koçlar tüm bu ilgiyi ayın 18 inde oluşacak dolunayda algılayamayabilir, hassaslaşabilirler.
 
BOĞA:
Boğaların bu hafta ruhsal bir hassasiyetleri var. Güzel bir yolculuk yapma ihtimalleri yükseliyor. Eğer bu geziyi gerçekleştirirlerse onlara iyi gelecek.Eşlerine veya ortaklarına kendilerini ifade etmede tereddütler yaşıyorlar. Aslında iyi algılandıkları söylenebilir. Çocukları ile ilgili ani bir gelişme yaşayacaklar. Bu hafta onları sinirsel olarak etkileyecek dolunayın etkisinin geçici olduğunun bilincine varırlarsa ters giden bir şey yok.
 
İKİZLER:
Bekar ikizler bir süre karşılarına çıkabilecek kısmetlerini gözlemlerlerse iyi olur… Çünkü bu açıdan olumlu bir dönemdeler. Veya bir ortaklık kurmak için iyi bir dönem… Aile içinde ani ve fevri davranışlara dikkat etmeliler. Toplum hayatları oldukça dikkat çekici. Sağlıklarında öğrenmeleri ve uygulamaları gereken uyarılar var. Onlar da bu hafta toplum içerisinde hassaslar… kendilerinden çevreye veya tam tersi geçici alınganlıklar mevcut…
 
YENGEÇ:
Yengeçlerin ruhsal ve fiziksel sağlıkları iyi… Evlerinde rahat ve huzurlular…Bu hafta uzun zamandır kısıtlı olan sosyal hayatlarında bir canlanma var. Birkaç davete katılabilirler. Bu onlar için önemli, çünkü saklı bir dönemdeler… bu onların bir süre daha kendi başlarına olacaklarını gösterir. Parasal olarak onları yoran zorlu şartlardan uzaklaşıyorlar. Bu hafta işyerlerindeki ve toplumdaki konumları hakkında kuruntular yaşayabilirler.
 
ASLAN:
Aslanlar için zorlu bir parasal süreç başlıyor. Parasal durumlarında ani değişimler yaşayabilirler veya para kazanma konusunda yorucu koşullar oluşabilir. Ancak, toplum içerisinde uyum içerisindeler. Şans oyunlarını denemelerinde yarar olabilir. Uzun süredir aileleriyle görüşme fırsatı bulamayan Aslanlar sıkı bir iletişime geçiyorlar. Bu hafta bir yol yapıp, yapmama konusunda kararsız kalacaklar.
 
BAŞAK:
Başaklar çok enerjik… Ama bu enerji ile beraber birlikte oldukları insana karşıda kırıcı olma ihtimalleri var. Sanki karşılarındaki insanı kaybedeceklermiş korkusu taşıyorlar ve bu onları baskıcı olmaya itiyor. Ebeveyn aileleriyle uyumlu bir ilişkileri var. Aynı uyumu iş hayatlarında da görmek mümkün. Komşu ve kardeşleriyle derin anlaşmalara girebilirler. Bu hafta cinsel davranışları veya hayatları ile ilgili kuruntu içerisindeler…
 
TERAZİ:
Teraziler bir süre evlerinde ve dışarıda kendilerini yorup sağlıklarını bozmamaya dikkat etmeliler… Hızlı düşünüyorlar, bu onların davranışlarına da etki edebilir. Parasal konularda bağlayıcı bazı anlaşmalar yapabilirler. En azından onları parasal olarak ilgilendiren bir konuda hareketlenme var. Uzun yoldan güzel haberler alıyorlar. Bu hafta Teraziler eş ve ortakları ile ilgili yanlış anlaşılmalar yaşayabilirler.
 
AKREP:
Akrepler iç huzurunu buldular ama şu sıralar insanlardan veya topluluklardan gelebilecek olası ani tepkilere karşı korunmalılar… Çocukları onları şaşırtabilir ve çocukları ile ilgili bazı gelişmeler yaşayabilirler. Parasal durumları iyi… En azından uzun süredir sürünceme yaşadıkları resmi konularla ilgili rahatlatıcı gelişmeler var. Konuşkan ve paylaşımcılar … bir çok işi konuşarak hallediyorlar. Ayın 18'inde ani bir ruhsal hassasiyet hissedebilirler ama bu gelip geçici..
 
YAY:
Yaylar kendilerini güzel hissediyorlar. Gerçekten de dışarıdan algılanmaları böyle… Pek çok kişiden iltifatlar alacakları bir hafta… Bu morallerini düzeltiyor. Çalışan Yaylar bu hafta biraz yoruluyorlar. Sosyal hayatları oldukça hareketli, burada da oldukça dikkat çekiyorlar. Özlem duygusu yaşıyorlar ve bu duygularını paylaşmaktan çekiniyorlar. Fiziksel olarak güvenleri tam olsa da ruhsal bir eksiklikleri var, ebeveyn aileleri ile ilgili hassasiyetler yaşayabilirler.
 
OĞLAK:
Oğlakların da ruhsal durumları gayet iyi onlarda bu ruh hallerini evlerine yansıtıyorlar. Eğer bu hafta bir yolculuk ihtimalleri doğarsa ani karar vermemelerinde yarar var. Düşünüp taşınmaları lehlerine olur. Arkadaşları ile bir araya gelemeseler de, telefon vs ile iletişimleri oldukça yoğun… Son derece dışa dönük bir süreç içerisindeler. Bu hafta onlar da kardeşleri ile ilişkilerinde bazı yanlış anlaşılmalar yaşayabilirler.
 
KOVA:
Kovaların toplum ve arkadaşları ile olan ilişkileri bu hafta yoğun… Hatta bu gruplar içerisinde kendilerine yararlı olabilecek insanlarla tanışma olasılıkları yüksek… Bir iş teklifi sonunda bazı Kovalar yeni anlaşmalara ciddi imzalar atabilirler. Cinsel olarak enerjileri oldukça yüksek… Ellerine geçmesini bekledikleri bir para ile ilgili ani değişiklikler yaşayabilirler. Bu konuda karamsarlaşıyorlar Ancak eninde sonunda ve uzak olmayan bir zamanda bu parayı alacaklar.
 
BALIK:
Balıklar ilişki bazında ani duygusal değişimler yaşayacaklar. Aniden bir ayrılma veya tam tersi bir barışma olabildiği gibi, bir insanın varlığının ihtiyacınıda hissedebilirler. Bir yere giderek inançlarını veya öğrenmek istediklerini ilgilendiren konularda bazı başlangıçlar yapabilirler ve bu başlangıç bağlayıcı olabilir. İş hayatlarında tam da diledikleri bir dönemdeler ve mutlu olacaklar. Sadece kazanımları hakkında geçici kuruntular yaşayabilirler.
 
 
YILDIZLAR YOLDAŞINIZ ve HERŞEY DÜŞLEDİĞİNİZ GİBİ OLSUN! DOĞANIN YOLDAŞLIĞINA ŞANS TANIYIN, KENDİNİZİ YORMADAN HAYATI BİRAZ AKIŞINA BIRAKIN!
ŞAŞIRACAKSINIZ…
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Vaka sayısı 63 milyon 359 bin 10489
190 vefat var, vaka 30.110 9494
Ege Denizi'nde büyük deprem... 351
Vali Canbolat'ın Afet Eğitimi ... 284
TCMB Başkanı görevden alındı 262
Sercan Yıldırım Futbol Akademi... 253
Yenişehir’de çifte açılış 249
Vali Canbolat'tan 'Organ Bağış... 244
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv