Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Yıldırım'a yeni mahalle konakları

05.05.2017 00:19 tarihinde yayınlandı 3899 defa okundu 0 defa yorumlandı
Yıldırım'a yeni mahalle konakları
Yıldırımlıların sosyal ve kültürel hayatlarına önemli katkılar sağlayan Yıldırım Belediyesi, toplumun tüm kesimlerine hizmet veren mahalle konaklarının sayısını artırıyor.
 
Yıldırım Belediyesi, her mahalleye işlevsel ve modern mahalle konaklarını kazandırmaya devam ediyor. Vatandaşların ihtiyaçlarını karşılama konusunda yetersiz kalan binaların yerine Davutdede ve Eğitim mahallelerinde yer alacak mahalle konaklarının inşası da tüm hızıyla sürüyor. Yapımı tamamlanacak mahalle konaklarının bölgelere artı değer katacağını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Mahalle konaklarımızda vatandaşlarımıza sunacağımız eğitim, sağlık, sosyal ve kültürel hizmetlerle ilçenin sosyal hayatına önemli bir ivme kazandıracağız” ifadelerini kullandı.
 
ÇOK AMAÇLI KULLANILACAKLAR
Yıldırım Belediyesi tarafından inşası süren mahalle konakları hakkında bilgi veren Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Davutdede mahallemizde inşası süren konağımız 457 metrekare alanda yer alan binada hizmet verecek. Binanın içerisinde muhtarlık, toplantı odası, 5 adet muayene odası, engelli hasta muayene odası, gebe izlem ve aile planlaması odası, aşı ve bebek/çocuk izlem odası, emzirme odası ve laboratuvar olacak. Eğitim Mahallesi’nde yapımı süren konağımız ise 262 metrekare alanda yer alacak. Binanın içerisinde muhtarlık, YIL-MEK Okul Öncesi sınıfları ve YIL-MEK kurs odaları yer alacak” açıklamasında bulundu.
 
MAHALLE KÜLTÜRÜ YILDIRIM’DA YAŞATILIYOR
Yeni Yıldırım’ın imar edildiği kentsel dönüşüm çalışmalarının merkezinde mahalle kültürünün yaşatılması olduğunu da hatırlatan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Mahallerimizi canlı organizmalar haline getirmek için adımlar atıyoruz. Bizim kültürümüzde mahalle birliğin, beraberliğin ve dayanışmanın simgesi. Biz mahalle kültürünü yaşatacak ve canlandıracak bir planlama yapıyoruz” diye konuştu. Vatandaşların sosyal yönden güçlü olmasının Yıldırım’ın geleceğinde önemli rol oynadığının da altını çizen Başkan Edebali, “Yaşadığı yere aidiyet duyan, çevresine saygılı olan hemşehrilerimizle birlikte el ele vererek hedeflediğimiz kalkınmayı gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Bursa’nın kültürel değeri; Gez... 227
Valilikten meteorolojik uyarı! 193
BUSADER'den "Engelsiz Park" ya... 168
Biletler askıda... 168
BUDO Salı seferleri de iptal 151
Peş peşe 40 deprem! 143
Nilüfer, Ligi ikinci sırada ta... 139
Meme kanserinin tespitinde yap... 136
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv