Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Yaylacık Mahallesi’ne Atatürk heykeli

30.08.2018 21:48 tarihinde yayınlandı 594 defa okundu 0 defa yorumlandı
Yaylacık Mahallesi’ne Atatürk heykeli
Nilüfer Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda, Yaylacık Mahallesi'nde Nutuklu Atatürk Heykeli’nin  açılışını gerçekleştirdi. 
 
Türk ulusunun özgürlüğünün ve bağımsızlığının timsali 30 Ağustos Zafer Bayramı, yurdun dört bir yanında coşkuyla kutlanırken, Nilüfer Belediyesi de Yaylacık Mahallesi'nde Nutuklu Atatürk Heykeli'nin açılışını gerçekleştirdi. Yaylacık Mahalle Komitesi'nin talebiyle mahalle meydanına yapılan heykelin açılış törenine Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve Erkan Aydın, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Mehmet Turan Tansal, Yaylacık Mahalle Muhtarı Naci Kurçin ile siyasi partilerin temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Nutuklu Atatürk Heykeli'nin açılış töreninde Yaylacık Ortaokulu öğrencilerinden Meltem Kabasakal, Hasan Ali Solmaz ve Yaylacık İlkokul öğrencilerinden Yağmur Gönüllü okudukları şiirlerle büyük alkış aldı. Nilüfer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu'nun halk oyunları gösterisinin ardından açılış konuşmalarına geçildi. 

BOZBEY: HALK İSTEDİ, BİZ YAPTIK
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Atatürk Heykeli yapılmasını talep eden Yaylacık Mahalle Muhtarı Naci Kurçin ve Yaylacık Mahalle Komitesi Üyelerine teşekkür etti. Başkan Bozbey, " Gururla belirtmeliyim ki, Yaylacık Mahalle Komitesi ve muhtarımız, Yaylacık halkının dileği olan Atatürk heykelini bizden ısrarla istediler. Biz de, Atatürk ilke ve devrimlerinin izinde, demokrasi, özgürlük, katılımcılık, sosyal belediyecilik, eşitlik ve vicdanı odak noktasına alan bir kurum olarak, bu isteği en kısa zamanda yerine getirdik. O sarışın kurt, Atamız, bize bıraktığı rehber niteliğindeki eseriyle, Nutuk’la, Yaylacık Meydanı’nda gönlümüzdeki yerini somutlaştırdı. Onun, ‘Yurt sevgisi ona hizmetle ölçülür’ sözünü rehber alanlara, vatanına, bayrağına, insanına tutkun olanlara Nilüfer Belediyesi olarak yaptırdığımız bu heykel armağanımız olsun" dedi. 
Heykel hakkında bilgi veren Bozbey, "3 metre boyundaki bu görkemli heykelin açılışını 30 Ağustos’un yıldönümünde yapmak bizim için onur, gururdur. Nutuklu Atatürk Heykeli Yaylacık mahallemize, Nilüferimize, Bursamıza, ülkemize hayırlı olsun" diye konuştu.

“BU HEYKEL MÜCADELENİN SİMGESİ”
CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu da “Böyle güzel bir günde bu heykelin açılışını yapmak çok büyük bir onur. Bu sadece bir heykel değil, mazlum milletlere örnek olmuş, emperyalizme diz çöktürmüş bir mücadelenin simgesi. Aynı zamanda bütün dünyanın saygı duyduğu yüzyılın dehasının bir timsali" diye konuştu. 

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın da "Gelecek nesillere çocuklarımıza bu ruhu daha iyi aktarmak mecburiyetindeyiz.

Atatürk'ü burada sadece bir heykel olarak değil, fikirlerini, mücadelesini, aydınlanma ve ileriye götürme düşüncelerini yaşatmalarını temenni ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Yaylacık Mahalle Muhtarı Naci Kurçin de mahalleli adına Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve ekibine istedikleri heykeli mahalleye kazandırdıkları için teşekkür etti. 

Konuşmalarının ardından Nutuklu Atatürk Heykeli'nin açılışı Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Yaylacık Mahallesi'nin yaşlı sakinleri arasında yer alan 92 yaşındaki Huriye Çağrı ve 87 yaşındaki Pembe Ertem ile mahalleli çocukların katılımıyla gerçekleştirildi.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Teracity'den OSB'ler için yerl... 620
Büyükşehir Aktaş'a emanet! 540
BUDO İskeles'ni yargı Mudanya ... 529
Erdem seçim zaferi kutladı 529
Bozbey: 'Oyunuz bize emanet' 520
Benzine büyük zam! 513
Aşırı sıcak çay içmek kanser r... 507
Aktaş: 'Bursa'yı hizmetlerle b... 497
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv