Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Yapay Zeka'da küresel ittifak

15.06.2020 23:06 tarihinde yayınlandı 312 defa okundu 0 defa yorumlandı
Yapay Zeka'da küresel ittifak
Almanya’nın da aralarında olduğu 14 ülke ve Avrupa Birliği, yapay zekanın geliştirilmesi ve kullanımı konusunda ortak kurallar belirlemek üzere bir küresel ittifak oluşturdu.
 
Almanya’nın da aralarında olduğu 14 ülke ve Avrupa Birliği, yapay zekanın geliştirilmesi ve kullanımı konusunda ortak kurallar belirlemek üzere küresel bir ittifak oluşturdu.
 
"Yapay Zekada Küresel Ortaklık" (GPAI) adlı ittifaktan yapılan açıklamada "Kurucu üyeler olarak yapay zekanın insan haklarıyla, temel özgürlük haklarıyla ve ortak demokratik değerlerimizle uyumlu ve insan merkezli biçimde geliştirilmesi ve kullanılması için çaba göstereceğiz" denildi.
 
Otoriter devletlerin yapay zekayı, izleme ve gözetleme faaliyetleri amacıyla kullanmasından endişe duyuluyor. GPAI araştırma, siyaset, ekonomi ve sivil toplum alanlarından uzmanları konuyla ilgili öneriler sunmak üzere bir araya getirecek.
 
Almanya Ekonomi Bakanı Peter Altmaier, yapay zekanın tüm insanların yararına olacak şekilde geliştirilmesi gerektiğini belirterek "Yapay zeka, pandemi ve iklim değişikliği gibi birçok küresel sorunun çözümüne katkı sağlayabilir" dedi.
 
GPAI'nin kurucu üyeleri Almanya, Avustralya, Fransa, Hindistan, İtalya, Japonya, Meksika, Yeni Zelanda, Kanada, Güney Kore, Singapur, Slovenya, İngiltere, ABD ve Avrupa Birliği.
Kaynak : Deutsche Welle Türkçe

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Vaka sayısı 21 milyon 239 bin 5908
5.934 vefat var, vaka 246.861 5457
Mimarlar soruyor: 'Yeşil mi Bu... 265
DSÖ: 'Koronavirüs aşısı 2021 o... 242
Hakkari'den acı haber! 233
Lozan Antlaşması'nın 97. yılı 230
Timsah turu zora soktu! 229
Kılıçdaroğlu yeniden başkan... 226
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv