Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Vali Yakup Canbolat'tan Çanakkale Zaferi mesajı

17.03.2019 22:02 tarihinde yayınlandı 466 defa okundu 0 defa yorumlandı
Vali Yakup Canbolat'tan Çanakkale Zaferi mesajı
Kıymetli Bursalı Hemşerilerim,
 
Türk Milleti, tarihi boyunca birçok kahramanlığa asil kanıyla imza atmıştır. En büyük destanı ki; sadece Türk tarihi değil tüm devletlerin tarihine geçmiştir. İşte o büyük destan, bir milletin var olma imtihanının adı olan Çanakkale’dir.
 
Gerçekten de Çanakkale; yeni bir milletin doğduğu, Türk’ün tarihe geçtiği, Şanlı bir destanın yazıldığı yerdir. Tarihe unutulmaz bir damga vurmuş; inancın nasıl güçlü bir kale olduğunu gösteren, az rastlanır bir mücadelenin zaferidir. Anadan, yardan, evlattan geçip vatan diye diye can verenlerin kanıyla yazdığı bir destandır. Çanakkale, Hakk’ın batılı, birliğin ayrılığı yendiği zor bir imtihandır.
 
Dünya tarihini değiştiren ve masa başında yapılan tüm planları suya düşüren bu zafer; aynı zamanda milli mücadelenin de ilk kıvılcımı olmuştur. Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasına zemin hazırlayan Çanakkale Zaferi, ulusal bilinci ve millet ruhunu yeniden ateşlemiş, aziz milletimiz yeni bir Türk Devleti kimliği ile tarihteki ve gelecekteki yerini almıştır.
 
Bu büyük zaferin kazanıldığı 18 Mart günü, aynı zamanda vatanı uğruna, seve seve canlarını feda eden aziz şehitlerimizin hatırasını canlı tutmak ve bunu gelecek nesillere aktarmak amacıyla, “Şehitler Günü” olarak kabul ve ilan edilmiştir.
 
Övgülerin en güzeline layık olan şehitlerimiz asla unutulmayacak, Türk milletinin kalbinde ebedi yaşayacaklardır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü ve Şehitler Günü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, silah arkadaşlarını ve tarih boyunca şehadet şerbetini içmiş tüm şehitlerimiz ile ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.
 
Aziz şehitlerimiz ruhunuz şad olsun!
 
Yakup CANBOLAT
Bursa Valisi

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Teracity'den OSB'ler için yerl... 602
Büyükşehir Aktaş'a emanet! 531
Erdem seçim zaferi kutladı 514
BUDO İskeles'ni yargı Mudanya ... 510
Bozbey: 'Oyunuz bize emanet' 503
Benzine büyük zam! 492
Aşırı sıcak çay içmek kanser r... 491
Aktaş: 'Bursa'yı hizmetlerle b... 481
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv