Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Vali Küçük'ten Cumhuriyet Bayramı mesajı

27.10.2018 19:28 tarihinde yayınlandı 691 defa okundu 0 defa yorumlandı
Vali Küçük'ten Cumhuriyet Bayramı mesajı

Aziz Bursalı Vatandaşlarım,
 
Bugün, Cumhuriyetimizin 95.yıldönümünü kutlamanın, gururu ve coşkusu içindeyiz.  Büyük Milletimizin ve siz sevgili Bursalıların Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.
 
Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşı Kahramanlarımızı,  aziz şehitlerimizi,  rahmetle, minnetle; gazilerimizi  de şükranla anıyoruz.
 
Sevgili Bursalılar,
 
Cumhuriyetin ilanı, milletimizin, şanlı tarihindeki, en önemli dönüm noktalarından biridir: Çünkü, Cumhuriyet, milletimizin, bağımsızlık ve hürriyetinden, asla taviz vermeyeceğinin açık ifadesidir. Cumhuriyet, milletimizin çağdaş dünya ile bütünleşme kararlılığının en önemli göstergesidir. Cumhuriyet, milletçe birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde neleri başarabileceğimizin en önemli kanıtıdır. Ne mutlu ki, 95 yıl önce, Büyük Önder Atatürk'ün önümüze koyduğu, “muasır medeniyetler seviyesine ulaşma” yolunda büyük mesafe aldık. Cumhuriyetimizin kuruluş ideali olan hedeflere, bugün her zamankinden daha yakınız. Gelinen bu noktada, milletimizin her kesiminin sarf ettiği, ortak çaba,  gayret ve kararlılık vardır. Hamdolsun ki Türkiye, edebiyatta, sanatta, sporda, eğitim ve bilimde sürekli gelişmektedir. Son zamanlarda yaşadığımız ekonomik saldırılara rağmen Türkiye, güçlü ve istikrarlı bir ülke olmanın yanında kararlılıkla ilerlerken, siyasi, sosyal ve ekonomik alanda gerçekleştirilen  değişimlerle bölgesindeki ve dünyadaki önemini daha da pekiştirmektedir. Ülkemizin bu gelişimiyle birlikte Bursa’mız da Cumhuriyet döneminde büyük bir ilerleme kaydetmiş ve bugün tarihini, kültürünü ve sanayisini ustalıkla harmanlamış, ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayan önemli bir şehir olmuştur.
 
Değerli Vatandaşlarım
 
Hiç şüphe yok ki Türkiye’miz, güçlü tarih bağlarını sürdürerek temel toplumsal değerlerini ve Cumhuriyet'in temel niteliklerini koruyarak insan hak ve özgürlüklerine saygılı ve katılımcı demokrasi anlayışıyla yeni yüzyılın uygarlık oluşumları içinde, daha seçkin düzeylere ulaşacak ve sonsuza dek var olacaktır. İstiklal mücadelesindeki başarımızı, nasıl birlik ve beraberliğimize borçluysak, bugün, önümüze çıkabilecek engelleri aşmak için, yine birlik ve beraberliğe ihtiyacımızın olduğu aşikardır.
 
Bu duygularla başta, Büyük Önder Atatürk olmak üzere, bizlere Türkiye Cumhuriyetini ve bu güzel vatanı hediye eden atalarımızın, ülkemiz ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için, canlarını veren tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin, ülkemizin kalkınmasında Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin gelişmesi için hizmetleri geçen büyüklerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyoruz. Cumhuriyet Bayramımız, kutlu olsun.
 
İzzettin KÜÇÜK
 
Bursa Valisi

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Ölümlerde akciğer kanserinin r... 234
Sağlıksız dişler kanser riski! 232
2 milyar kişi temiz su içmiyor... 227
Dünya 11 milyar insanı besleye... 222
Nilüfer, Litvanya ve Yunanista... 216
Bursa’ya hizmetin siyaseti yok 209
Nilüfer Edebiyat Müzesi ödülle... 206
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv