Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Vali Küçük'ten '30 Ağustos Zafer Bayramı' mesajı

29.08.2018 23:57 tarihinde yayınlandı 254 defa okundu 0 defa yorumlandı
Vali Küçük'ten '30 Ağustos Zafer Bayramı' mesajı
Sevgili Bursalılar,
 
Bugün milletimizin ve devletimizin bekası için verilen milli mücadelenin büyük zaferi olan 30 Ağustos Zafer Bayramını bir kez daha kutlamanın sevinci ve gururu içerisindeyiz.
 
30 Ağustos bizler için, bir milletin topyekün şahlanışı ile varlık ve birliğini, düzenini ve dirliğini, özgürlük ve bağımsızlığını, vatanını ve devletini her durum ve şartta en önde tutacağının en büyük kanıtıdır.
 
Gazi Mustafa Kemal ve dava arkadaşları öncülüğünde yapılan kurtuluş mücadelesi, 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle zirveye tırmanmış ve burada söken zafer şafağı son yurdumuzun talihini, kaderini ve akıbetini aydınlatmıştır. Böylelikle Türk Milletinin varlığına kast eden emperyalist mihraklara ve taşeronlarına Dumlupınar’da unutamayacakları acı bir ders verilmiştir.
 
Bugün Dumlupınar’daki o acı dersi unutamayanlar, bu milletin refleksini, içte ve dıştaki maşaları eli ile haince denemelerle test etmeye çalışmaktadırlar. Ancak, her ihanet denemesinde, aziz milletimiz ortak aklı ve iradesi ile oynanmak istenen oyunları bozmakta ve düşmanlarına gereken dersi ve cevabı vermektedir.
 
Bu duygularla, 30 Ağustos Zafer Bayramının Bursa’nın her ferdine kutlu olmasını diliyor, başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere, dava arkadaşları ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, hatıraları önünde bir kez daha saygıyla eğiliyor, şükranlarımı sunuyorum. Ruhları şad olsun.
 
İzzettin KÜÇÜK
Bursa Valisi
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Teracity'den OSB'ler için yerl... 577
Büyükşehir Aktaş'a emanet! 505
Erdem seçim zaferi kutladı 490
Bozbey: 'Oyunuz bize emanet' 480
BUDO İskeles'ni yargı Mudanya ... 478
Benzine büyük zam! 466
Aşırı sıcak çay içmek kanser r... 462
Valilikten meteorolojik uyarı! 453
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv