Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Vali Küçük'e komşu Büyükelçi'den ziyaret

08.09.2018 01:09 tarihinde yayınlandı 246 defa okundu 0 defa yorumlandı
Vali Küçük'e komşu Büyükelçi'den ziyaret
Bursa Valisi İzzettin Küçük, bugün Bulgaristan’ın Ankara Büyükelçisi Nadezhda Neynsky’ı Heykel Tarihi Valilik Binasında bulunan makamında kabul etti.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Küçük: “ Bulgaristan, adının ülkemizde en çok anıldığı ve burada yaşayan birçok insanın hatıralarının olduğu yerdir.  Öyle ki Bursa ve Bulgaristan arasında ki bağ, iki ülkenin ticari işbirliğinden öte akrabalık ilişkilerine dökülen köklü bir geçmişe sahip. Bu sebeple de konuk Nadezhda Hanımefendinin ilimizi ziyaretini son derece önemli buluyorum. Ben tekrardan kendilerine hoş geldiniz diyorum.” dedi.
 
Bulgaristan Büyükelçisi Neynsky’i de: “ Aslında bizler Bursa ziyaretimizi çok uzun zaman önce planlamıştık. Ancak Bulgaristan’ın geçtiğimiz dönem Avrupa Konseyi Dönem Başkanlığını yürütmesi sebebiyle çok yoğun bir çalışma süresi geçirdik. 3 yıldır Türkiye’de Büyükelçilik görevini yürütmekteyim. Bu süre zarfında Türkiye ile ilişkilerimizi çok olumlu seviyelere taşıdık. Bunda Bursa’nın da payı tartışılmaz. Ben misafirperverliğiniz için başta şahsınız olmak üzere tüm Bursalılara şükranlarımı iletiyorum.” dedi. 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Sercan Yıldırım’ın yeni takımı... 331
Hoşgeldin 2019! 313
Endonezya'da tsunami felaketi! 287
Ayıp ettin Antalyaspor! 283
Meteorolojik uyarı! 275
Bozbey resmen Büyükşehire aday 269
Vali Canbolat'tan 'Yeni Yıl' m... 266
Devre hüsranla bitti! 261
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv