Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Vali Canbolat'tan Gaziler Günü mesajı

19.09.2019 15:17 tarihinde yayınlandı 389 defa okundu 0 defa yorumlandı
Vali Canbolat'tan Gaziler Günü mesajı
19 Eylül Gaziler Günü vesilesi ile canlarını bu aziz millete ve bu milletin kutsal değerlerine adayan tüm gazilerimizin günlerini kutluyorum.
 
Biliyoruz ki şehit nurlanmış, gazi onurlanmış askerdir. Bizi bu mutlu günle onurlandıran herkese şükranlarımızı sunuyorum.
 
Gaziliğin devlet ve millet nezdindeki önemini, gazi unvanını alan Cumhuriyetimizin banisi M. Kemal, “Kahraman Türk Ordusu; sizin kahramanlığınızla kazanılan büyük zaferin millet tarafından takdimine delalet eden bu unvan ve rütbeye ancak size izafe ederek bütün askerlik hayatımın en büyük iftiharı olarak taşıyacağım.” diyerek ifade etmektedir.
 
Vatan için, bayrak için, hürriyet için, ezan için tereddüt etmeden bizler rahat edelim diye canını ortaya koymaktan çekinmeyen kahraman gazilerimiz milletimizin şeref abideleridir. Gazilerimizin kalbimizdeki yeri apayrıdır. Biz onlara imrenen gözlerle bakıyoruz. Gazilerimizin gözlerindeki ışıltı bizleri tarihimizin derin destanlarına alıp götürmektedir.
 
Değerli Gazilerimiz;
 
Unutmayınız ki emanetiniz, emanetimizdir. Gözünüz arkada kalmasın, bu emanete sizlerin sahip çıktığı gibi bizler de sahip çıkacağız ve namerdin elini değdirmeyeceğiz bu vatana, bu ay yıldızlı bayrağa…
 
Bu duygularla Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi tekrar rahmet ve minnet duygularıyla anıyor, hayatta olan gazilerimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin değerli aile fertlerine şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum.
 
Yakup CANBOLAT
Bursa Valisi
 
 
 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Bursa’nın kültürel değeri; Gez... 214
BUÜ Tıp Fakültesi’ne kalp nakl... 196
Lider'i yenmek güzel oldu! 178
Valilikten meteorolojik uyarı! 173
Kazakistan'da Uçak düştü! 169
Belediyelerin İK zirvesi 166
BUSADER'den "Engelsiz Park" ya... 158
Destan Bursa’dan yazılıyor! 158
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv