Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Vali Canbolat'tan Dünya Kadınlar Günü mesajı

07.03.2019 18:02 tarihinde yayınlandı 509 defa okundu 0 defa yorumlandı
Vali Canbolat'tan Dünya Kadınlar Günü mesajı
8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum.

Biz hiçbir zenginliği, gönül zenginliğine değişmeyen bir medeniyetin mensuplarıyız. Hiç şüphe yok ki Türk Milleti bu gönül zenginliğini kalbinde engin merhamet bulunan Türk kadınından almıştır. Onurlu Türk kadını, millet olarak var oluşumuzdan bu yana her zaman en büyük fedakarlıklara katlanmıştır. Kurtuluş savaşımızda hiç şikayet etmeden sırtında ağır yükle uzun yollar aşmış, şehit olan erkeğinin yanında vazifeyi devralarak, Kara Fatma olmuş, Elif, Nene Hatun, Halide Onbaşı olmuş ve İstiklale kadının elini dokundurmuşlardır. 

Bizim örfümüzde, inancımızda kadın ve emeği, kadın ve bilgeliği umuttur, huzurdur, berekettir.

Cumhuriyetimizin 100.yılına doğru emin adımlarla ilerlerken, Türk kadınının toplum hayatındaki yerinin daha güçlü olmaya başladığını görüyoruz. Bu da, bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir. Ülkemizde olduğu gibi Bursa’mızda da artık kadın eli toplumsal kalkınmaya daha çok değiyor, kadınlar toplumsal kalkınmaya daha çok katkı sunuyorlar. Böylelikle kadınlarımızın enerjisi, şefkati ve kararlılığı ülkemiz sosyal hayatının her yanına yansımaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, kadına gösterilen her türlü şiddeti kınıyor, ülkemiz, ilimiz ve dünyadaki tüm kadınlara, derin saygı ve tebriklerimi sunuyorum.
 
 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
7.5 büyüklüğünde deprem! 732
Bursa'da yangın var! 716
Bizi sadece KONGRE KARARI kurt... 696
BUDO seferleri iptal! 696
Bu kadar basit gol yememeliyiz 695
Meme kanserini tespit eden kan... 688
Valilikten meteorolojik uyarı! 683
Motorin ve benzine yine zam! 677
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv